Makroelementai gali būti suskirstyti į b altymus, riebalus ir angliavandenius ir yra pagrindinės maistinės medžiagos, kurių reikia jūsų organizmui sveikam gyvenimo būdui palaikyti. Kiekviena makrokomanda atlieka skirtingą funkciją gerindama jūsų bendrą savijautą, o neveikiant visoms trims jūsų kūnas gali nukentėti, o tai iš tikrųjų apsunkins svorio metimą ar išlaikymą.

Tačiau tiek angliavandeniai, tiek riebalai yra blogai vertinami dietų laikymosi pramonėje, nes tariamai yra pagrindinės svorio padidėjimo priežastys, ir nors tai gali būti tiesa, jei jie vartojami per daug ir ne tokie sveiki variantai, Mažai tikėtina, kad dėl jūsų svorio padidėjimo k altos kokios nors makrokomandos.Nepaisant to, yra viena maistinė medžiaga, kuri iš tikrųjų gali trukdyti pastebėti sveikus kūno pokyčius, kai juos pašalinsite iš dietos: angliavandeniai.

Shutterstock

Angliavandeniai

Angliavandeniai dažnai yra viena iš pirmųjų maisto grupių, kurios laikosi dietos norint numesti svorio, ir nors jie dažnai yra kaloringesni nei dauguma b altymų ar riebalų, angliavandeniai taip pat yra pagrindinis organizmo energijos š altinis. Nors kai kurie labai perdirbti angliavandeniai gali sustabdyti svorio metimą, kai jie reguliariai valgomi, visiškai sumažinus angliavandenių kiekį, ilgainiui gali atsirasti tiek pat neigiamo poveikio. „Nors tai gali atrodyti priešinga šiandieninėje Keto apsėstoje visuomenėje, yra pakankamai įrodymų, patvirtinančių, kad mažai angliavandenių turinčios dietos skatina reikšmingą svorio mažėjimą per trumpą laiką, tačiau ilgalaikės šios dietos nėra tvarios“, – aiškina Amy Adams, RD. , LDN.

Angliavandenių mažinimas gali padėti kai kuriems žmonėms, siekiant numesti svorio, tačiau ilgą laiką gali būti sunku išlaikyti šį mitybos įprotį ir tikėtina, kad jūsų energijos lygis išeikvotų, o tai stabdys jūsų pratimus. gerai.Angliavandeniai yra tai, kas greitai suteikia organizmui energijos ir padeda sumažinti cukraus kiekį kraujyje, todėl šios maistinės medžiagos laikymasis dietoje yra labai svarbus bendram funkcionalumui.

„Nors riebalai ir b altymai virškinami lėčiau nei angliavandeniai, todėl ilgiau išliekame sotūs, mūsų kūnas ir smegenys natūraliai trokšta angliavandenių“, – pažymi Adamsas. „Apribojus maistą, kuriame gausu angliavandenių, galime persivalgyti, kai vėl įtrauksime angliavandenius į savo mitybą. Metant svorį svarbu žiūrėti į ilgą žaidimą ir tai, kad kažkas greitai duos rezultatų, dar nereiškia, kad tai sveika ar verta sekti laikui bėgant.

Shutterstock

Tačiau svarbu pažymėti, kad ne visi angliavandeniai yra geri angliavandeniai, todėl, siekdami savo svorio metimo tikslų, turėtumėte būti apdairūs, kuriuos leisti į savo kasdienę mitybą. „Tai nereiškia, kad kiekvieno valgio metu turėtume dėti traškučių arba sūrio, bet mūsų organizmas klesti iš angliavandenių“, – aiškina Adamsas.Tačiau net ir šie „nesveiki“ angliavandeniai suteikia tam tikrą energijos lygį, todėl visiškai juos sumažinę neabejotinai sulėtės.

„Mūsų smegenys pirmenybę teikia angliavandeniams (ypač gliukozei) kaip kurui. Kai nevalgome pakankamai angliavandenių, mūsų kūnas patenka į ketozės būseną, kai nuo angliavandenių deginimo pereiname prie riebalų deginimo, o ketoninių kūnų – kaip kuro. Kai kuriems žmonėms, ypač diabetikams, tai gali būti žalinga“, – perspėja Adamsas.

Galiausiai visos trys makroelementai turėtų būti įtraukti į bet kurią dietą, kad būtų užtikrinta pusiausvyra, tačiau kadangi tai yra plačios kategorijos, viskas priklauso nuo jūsų pasirinktų sudedamųjų dalių, kurios lems jūsų svorio metimo sėkmę. Angliavandeniai, tokie kaip avižos, nesmulkinti grūdai, daržovės ir pupelės, puikiai aprūpina organizmą energija, skatina svorio metimą ir yra naudingi mitybai, nes juose taip pat yra skaidulų, kurios padidins sotumą ir sumažins persivalgymą. „Jei subalansuosite savo maistą su maistingais angliavandeniais, mažiau tikėtina, kad vėliau persivalgysite“, – sako Adamsas.

Kategorija: