Siekiant sveiko svorio metimo, norint užtikrinti, kad aprūpintumėte savo organizmą ingredientais, kurių reikia rezultatams pasiekti, reikia patikrinti maisto maistingumo etiketes. Pateikdamos vertingos informacijos apie kiekvienos bakalėjos prekėje esančius makro ir mikroelementus, etiketės gali padėti nustatyti, ar tam tikri maisto produktai turi patekti į jūsų krepšelį, o vėliau ir į jūsų kūną.

Tačiau jei sveikiau maitiniesi naujokas, gali būti baisu suprasti, ką iš tikrųjų sako etiketė ir kokie yra požymiai, kad maisto produktas gali būti ne toks naudingas jūsų organizmui, kaip atrodo iš pradžių. .Norėdami gauti aiškų atsakymą į pagrindines raudonas vėliavėles, kurių reikia ieškoti savo mitybos etiketėse, kad būtų kuo sveikesnė mityba, susisiekėme su Zoë Schroeder, MS, RDN, CSCS, kuri paaiškina, kad yra keletas dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį. .

Shutterstock

Pateikimo dydis

Svarbu žinoti porcijos dydį, kad suprastumėte savo patiekalo maistinę vertę, o viena iš pagrindinių raudonų ženklų yra tada, kai porcijos dydis yra ypač mažas ir kalorijų kiekis yra didelis. „Žinoma, pirmas žingsnis yra patikrinti porcijos dydį etiketės viršuje, nes to nežinant visi žemiau pateikti skaičiai yra beprasmiai“, – pažymi Schroederis. „Pirma, prieš pereidami prie kitos informacijos, žinokite, kiek etiketė nurodo. Viena iš dažniausiai pasitaikančių spąstų yra „sveikas“ maistas, kuriame teigiama, kad jame mažai kalorijų, tačiau jei porcijos dydis nepadės jums sotumo, neverta įtraukti, todėl tai yra svarbiausias žingsnis vertinant maistinės vertės etiketę.

Pridėtas cukrus

"Manant, kad dirbtinis cukrus yra viena iš dažniausių svorio padidėjimo priežasčių, svarbu žinoti, kiek jo buvo jūsų maiste. „USDA rekomenduoja, kad suvartojamo cukraus kiekis būtų mažesnis nei 10 % visų kalorijų, bet aš rekomenduoju jį kiek įmanoma sumažinti“, – siūlo Schroederis. „Net gaminiuose, kurių galbūt nemanote, kad jie yra saldūs, gali būti daug pridėtinio cukraus, pavyzdžiui, pagardų, duonos ir jogurto, todėl visada verta patikrinti ir, kai tik įmanoma, pasirinkti be pridėtinio cukraus. Tačiau natūralus cukrus daug mažiau prisideda prie svorio padidėjimo, todėl tai tikrai pridėtinis cukrus, kurio jums reikės žinoti."

Natris

Galų gale, natris yra dar vienas pagrindinis ingredientas, į kurį reikia atkreipti dėmesį vertinant maistinės vertės etiketę, nes didelis natrio kiekis gali sukelti pilvo pūtimą ir vandens susilaikymą, todėl daug sunkiau pastebėti reikšmingus kūno pokyčius.„Vidutinis amerikietis suvartoja 3400 mg natrio, o tai yra daugiau nei gramu daugiau nei rekomenduojama 2300 mg paros norma“, – pažymi Schroederis. „Didelis natrio kiekis gali ne tik prisidėti prie vandens susilaikymo ir pilvo pūtimo, bet laikui bėgant didina kraujospūdį ir širdies ligų riziką.“

Mažai druskos suvartojimas ir maisto produktų, pažymėtų mažu natrio kiekiu, pasirinkimas paprastai yra geriausias būdas užtikrinti, kad maistas būtų naudingas jūsų organizmui, ir atkreipti į tai dėmesį kartu su porcijos dydžiu ir cukrumi. turinys padės pašalinti iš dietos nesveikus ingredientus.

Kategorija: