Kai mes senstame, mūsų burną supanti oda pradeda suglebti ir susidaro rauktos linijos, nukreiptos žemyn. Nors tai visiškai normalu ir tikimasi, eilutes gali paaštrinti tai, ką valgome. Sukūrę sveikesnę, subalansuotą mitybą, ilgainiui oda gali atrodyti geriau. Kalbėjomės su sertifikuotu dermatologu ir kosmetikos chirurgu dr. Nadiru Qazi (M.D.) ir odos priežiūros ekspertu dr. Rudolfu Probstu (M.D.) apie keturis maisto produktus, kurie gali pabloginti odą aplink burną, ir kodėl.

Shutterstock

1. Perdirbta mėsa

Probstas paaiškina, kad perdirbta mėsa „netinka“ suglebusiai odai aplink burną ir kodėl. „Perdirbtoje mėsoje yra daug natrio, kuris išsausina odą ir daro ją silpnesnę gaminant kolageną“, – sako Probstas. Qazi priduria, kad visi, kurių oda suglebusi burnos srityje, turėtų saugotis „mėsos, kurioje daug nitratų“, įskaitant „perdirbtą sumuštinių mėsą, šoninę, pipirus ir dešrainius“.

Shutterstock

2. Dirbtinai saldinti, saldūs maisto produktai ir gėrimai

„Maistas su dirbtiniais saldikliais, pavyzdžiui, gaivieji gėrimai, sultys ir padažai, gali prarasti elastino skaidulų ir kolageno stiprumą ir lankstumą, o tai savo ruožtu greitai sensta“, – sako Probstas. Qazi sutinka ir pažymi, kad produktai, kurių reikia vengti, kad oda būtų geresnė, yra „saldainiai, kava, gaivieji gėrimai, sultys ir kepiniai, tokie kaip spurgos, sausainiai ir pyragaičiai“, kurie gali skatinti „priešlaikinį senėjimą“.”

Shutterstock

3. Keptas maistas

Nors jau galite nujausti, kad greitas maistas apskritai nėra geriausias pasirinkimas, Qasi teigia, kad visų pirma greitas maistas, pvz., „mėsainiai ir bulvytės arba kepta ir kepta raudona mėsa ar paukštiena“, gali padėti suglebusi oda. Probstas priduria, kad bulvių traškučių, kurie dažnai kepami giliai ir kepami, kol jie tampa traškūs, taip pat geriausia vengti, kad oda būtų geresnė. „Bulvių traškučiuose gausu rafinuotų angliavandenių, todėl jūsų oda uždegama, atsiranda raukšlių ir oda suglemba“, – sako Probst.

Shutterstock

4. Alkoholis

Paskutinis, bet tikrai ne mažiau svarbus dalykas – besaikio alkoholio poveikis jūsų odai gali pakisti dažnai blogiau, nei manote. „Alkoholis dehidratuoja jūsų kūną“, - sako Probstas. "Dėl to jūsų oda per anksti sensta." Žinoma, tai nereiškia, kad jums reikia visam laikui atsisakyti šio ar bet kurio iš šiame sąraše esančių maisto produktų, tiesiog stebėti, kiek suvartojate.

Shutterstock

Apskritai, jei vis tiek norėtumėte valgyti ar gerti ką nors, kas čia išvardyta, Qazi sako, kad apribokite vartojimą ir subalansuokite savo mitybą su pagrindinėmis maistinėmis medžiagomis. „Jei nenorite visiškai vengti šių maisto produktų, stenkitės mažinti suvartojamo maisto kiekį ypatingomis progomis ir visada atsverkite didindami vandens ir daržovių suvartojimą“, – pažymi Qazi.

Baigdamas Qazi sako, kad „daugeliu atvejų natris, cukrus, paprasti angliavandeniai, keptas maistas, alkoholis ir nitratų užpiltas bei perdirbtas maistas gali pakeisti mūsų organizmo cheminę pusiausvyrą, skatinančią priešlaikinį senėjimą“. Qazi priduria, kad „viskas nuo kolageno gamybos, cukraus kiekio kraujyje, odos elastingumo ir hidratacijos kontroliuoja mūsų odos prigimtį ir išvaizdą“.

Jei norite gauti daugiau informacijos apie tai, kaip bet kuris iš šių maisto produktų veikia odą, ir sužinoti apie konkretų gydymą sau, apsilankykite pas vietinį dermatologą.

Kategorija: