Sparčiai plintant COVID-19, ypač omikroniniam variantui, kaip niekad svarbu investuoti į savo imuninės sistemos gerovę, kad būtumėte pasirengę kovoti su liga ir jaustis geriausiai. Kartais sveikos mitybos laikymasis gali atimti daug laiko ir būti didžiulis, o jei gyvenate įtemptą gyvenimo būdą, valgio ruošimas gali užtrukti. Tačiau vienas paprastas dalykas, kurį galite pasigaminti ir kuris turi begalę privalumų, yra kaulų sultinys – galite lengvai jį išvirti iš anksto ir laikyti šaldytuve arba užšaldyti vėliau.

Shutterstock

Galite virti mėsos arba augalinės kilmės sultinį arba dėti kaip sriubos pagrindą, bet ar kada nors naudojote kaulų sultinį? Jis skiriasi nuo įprasto sultinio, nes jo virimo laikas yra dar ilgesnis, todėl iš kaulų galite išskirti ne tik skonį, bet ir maistines medžiagas.Tai daro jį dar maistingesnį – įrodyta, kad jis ne tik skatina sveiką odą ir nagus, bet ir puikiai tinka jūsų imuninei sistemai. Kaulų sultinyje gausu glicino, kuris, kaip žinoma, palaiko jūsų žarnyno sveikatą – kadangi dauguma imuninės sistemos gynybinių sistemų yra žarnyne, svarbu, kad jis būtų stiprus ir sveikas. Apsvarstykite galimybę išbandyti šį vištienos sultinio receptą iš „The Minimalist Baker“.

Išsaugokite keptos vištienos kaulus (įskaitant kojas ir sparnelius, kurie galėjo būti ant lėkštės), ir įdėkite į didelį puodą arba olandišką orkaitę.

1. Užpilkite filtruotu vandeniu, kol viskas apsems (apie 12 puodelių / 2880 ml).
2. Įberkite druskos pagal skonį.
3. Įpilkite 1-2 šaukštus (15-30 ml) obuolių sidro acto, kuris pilamas, nes rūgštingumas suardo kolageną ir sultinyje jo gausiau. Taip pat galite pridėti citrinos sulčių.
4. Užvirinkite, tada sumažinkite iki mažos ugnies ir uždenkite. Virkite mažiausiai 10–12 valandų arba tol, kol sumažės 1/3 arba 1/2, palikdami 6–8 puodelius kaulų sultinio.Kuo labiau jis sumažėja, tuo intensyvesnis skonis tampa ir tuo daugiau išgaunamas kolagenas. 5. Nukoškite ir naudokite arba laikykite.

Shutterstock

Galite gerti kaulų sultinį arba naudoti jį gaminant – puikiai tinka gaminant quinoa, bulvių košę arba kaip troškinio pagrindą. Jei jį geriate, iš pradžių turėtumėte išgerti 1–2 puodelius per dieną, kad pamatytumėte, kaip jaučiatės.

Svarbu laikytis strategiškų patiekalų ruošimo ir gaminti daiktus, kuriuos galite užšaldyti ir laikyti vėliau. Kaulų sultinys yra puikus, nes jį galima naudoti norint suteikti skonį gaminant maistą, ir jame gausu maistinių medžiagų, kurios sustiprins jūsų imuninę sistemą, ypač š altesniais mėnesiais.

Kategorija: