Jūsų oda yra neatsiejamai susijusi su jūsų mityba ir, kaip ir valgant stipriai perdirbtą maistą, gali padidėti uždegimas ir pablogėti veido spalva, jūsų odai gali būti reikalingas maistas, kuris gali pagerinti žarnyno sveikatą. Jei jūsų žarnynas yra uždegęs, greičiausiai tai atsiras ant jūsų veido išbėrimų, patinimų ir paraudimų, todėl jūsų kūnui bus naudinga pakeisti dietą, kuri būtų švelnesnė jūsų skrandžiui.

Kalbėjomės su sertifikuota dermatologe dr. Rebecca Marcus, kad gautume išsamų vaizdą apie dietos poveikį jūsų veido odai ir ką turėtumėte valgyti, kad sumažintumėte dirginimą ir pasiektumėte geriausią odos būklę.

Shutterstock

Probiotikų ir prebiotikų turtingas maistas

Apdoroto maisto kiekio sumažinimas iki minimumo yra būtinas norint pagerinti žarnyno sveikatą ir išlyginti veido spalvą, tačiau žengus žingsnį toliau ir sutelkus dėmesį į probiotikų turtingo maisto įtraukimą į savo kasdienius mitybos įpročius, tai turės didžiausią poveikį tavo kunas. „Probiotikai yra gyvos bakterijos, kurias praryjame ir kurios palaiko žarnyno mikrobiomą. Probiotikų randama fermentuotuose maisto produktuose, tokiuose kaip jogurtas, kefyras, rauginti kopūstai ir kimchi, ir, žinoma, yra ir kaip maisto papildai“, – aiškina Marcusas. Šie maisto produktai gali padėti subalansuoti žarnyno sveikatą, o tai savo ruožtu paveikti kitus organus, pvz., odą.

Probiotikai dažniau aptariami, kai kalbama apie dietą ir odos priežiūrą, tačiau valgydami maistą, kuriame gausu prebiotikų, taip pat galite pagerinti žarnyno sveikatą ir suteikti odai reikšmingos priešuždegiminės naudos, o tai greitai pagerins jūsų būklę. veido spalva.„Prebiotikai yra specifinės skaidulų rūšys, randamos vaisiuose ir daržovėse, pavyzdžiui, česnakuose, šparaguose, bananuose, obuoliuose ir avižose, kurie maitina šias naudingas bakterijas ir skatina jų augimą“, – sako Marcusas. „Valgyti maistą, kuriame gausu prebiotikų ir probiotikų, yra dar vienas būdas palaikyti žarnyno mikrobiomą ir sveiką, spindinčią odą.

Shutterstock

Uždegimas daro daug didesnį poveikį jūsų kūnui nei tiesiog išsipūtęs pilvas, o kai kenčiate nuo žarnyno problemų, tai gali tapti didesne problema, kuri kartu su juo nugriauna odą. „Uždegimas gali atsispindėti odoje kaip spuogai, egzema ar kitos uždegiminės sąlygos“, – pažymi Marcusas. Dėl to yra tam tikrų maisto produktų, kurių sudėtyje nėra perdirbtų ingredientų, kurių verta vengti siekiant išlaikyti subalansuotą žarnyną ir lygią odą.

„Moksliškai įrodyta, kad maisto produktai, sukeliantys uždegimą, pavyzdžiui, pieno produktai ir cukrus, sukelia odos išbėrimus. Laikantis priešuždegiminės dietos, orientuota į maistą, kuris yra kuo artimesnis gamtoje randamam maistui (augalai, sveiki grūdai, laukinė žuvis ir kt.).) palaiko kūną, taigi ir odą geriausios formos“, – siūlo Marcusas.

Nors tvirta odos priežiūros rutina su SPF, retinoliu ir stipriu drėkinamuoju kremu yra būtini, kad jūsų veido spalva būtų tvirta, valgydami savo žarnyno sveikatą, jūsų odai bus reikšmingiausi ir ilgalaikiai pokyčiai. sumažinti uždegimą ir sustiprinti vidinį švytėjimą.

Kategorija: