Odai senstant, geriausias būdas išsaugoti jos jaunatvišką spindesį yra nuosekli odos priežiūros rutina. Tai apima kasdienį valymą, kremą nuo saulės, drėkinamąjį kremą, serumus ir kitus produktus, tepamus pirmiausia ryte ir vakare prieš miegą.

Jei rūpinatės savo asmenine rutina, bet įdomu, ką, ekspertų nuomone, dažnai daro didžiulė klaida, kurią žmonės dažnai daro rūpindamiesi senstančia oda, gavome svarbų patarimą iš dviejų dermatologų – daktarės Annos Chacon (MD) ir dr. Elizabeth Damstetter, MD, FAAD, kurį norėsite turėti omenyje.Nesvarbu, ar tai atrodo akivaizdu, ar visiškai nustebote, verta pakartoti ir prisiminti, jei rūpinatės senstančia oda.

Shutterstock

Didžiausia klaida: saulės spindulių poveikis ir kremo nuo saulės trūkumas

Kad ir kaip gražiai saulė jaučia mūsų odą, ilgalaikis buvimas senstančiam veidui gali padaryti daugiau žalos, nei būtų galima pagalvoti. Jei ypač praleidžiate apsaugos nuo saulės priemones, rizikuojate odos vėžiu ir priešlaikiniu senėjimu. Tai, be daugelio kitų, yra priežastys kasdien tepti daug kremo nuo saulės ir vengti per didelio poveikio.

"Chacon aiškina, kad didžiausia klaida, kurią žmonės gali padaryti kasdien rūpindamiesi senstančia oda, yra saulės spindulių nevengimas. Tai yra vienintelis didžiausias senstančios odos k altininkas, sako Chaconas. Laikui bėgant saulės ultravioletinė šviesa pažeidžia tam tikras odos skaidulas, įskaitant kolageną ir elastiną."

Ji priduria, kad apsaugos nuo saulės vengimas yra kita didžiausia klaida, kurią žmonės gali padaryti rūpindamiesi savo oda, ir kai jos trūksta kasdienėje rutinoje.

"Damstetter sutinka, kad buvimas saulėje kuo ilgiau ir kremo nuo saulės naudojimas yra svarbūs žingsniai, kad jūsų oda grakščiai sentų. Ultravioletiniai spinduliai yra saulės apšviestomis valandomis ir suras kelią į odą, kur sukelia laikinus ir nuolatinius pigmento, kolageno ir net DNR pokyčius, sako Damstetter. Sakau savo pacientams, saulė visada randa kelią į jūsų odą."

"Ji pažymi, kad žmonės, nesvarbu, kokio amžiaus ar odos tipo, turi kasdien dėvėti apsaugos nuo saulės priemones, kad užtikrintų nuolatinę apsaugą nuo žalingų saulės spindulių. Dauguma žmonių yra šokiruoti išgirdę, kad kremą nuo saulės reikia naudoti kiekvieną dieną, o ne tik tada, kai jie būna tiesioginiuose saulės spinduliuose, tęsia Damstetter. Tai tinka visų tipų odai."

Shutterstock

Daugiau esminių su saule susijusių odos priežiūros patarimų

"Į kasdienę rutiną įtraukti būtinas apsaugos nuo UV spindulių priemones yra lengviau, nei manote. Chacon sako, kad ji rekomenduoja supaprastinti jūsų odos priežiūros režimą ir įtraukti apsaugą nuo saulės. Tai gali apimti apsaugos nuo saulės priemones, kurios yra derinamos su pagrindu, o ne atskirai. Ji priduria, kad kremo nuo saulės nešiojimasis rankinėje taip pat padeda."

"Žinau, kad man taip atsitinka, kad kartais važiuodamas ar eidamas pastebiu, kaip saulė šviečia ant mano veido ar rankų, ir norėčiau, kad su savimi turėčiau kremą nuo saulės. Taip nutinka mums visiems, todėl labai svarbu supaprastinti savo odos priežiūros režimą įtraukiant kremą nuo saulės ir paruošti jį praktiškai. Chaconas taip pat rekomenduoja naudoti tokius daiktus kaip plačiakraštė skrybėlė ir akiniai nuo saulės su UV apsauga."

Galų gale, pirmenybė teikiama apsaugos nuo saulės priemonėms ir odos apsauga nuo saulės, tik padės jums atlikti senėjimą stabdančios odos priežiūros rutiną.Dėl daugybės priežasčių šių žingsnių negalima praleisti, tačiau pernelyg dažnai jie atliekami tarp žmonių, kurie rūpinasi senstančia oda. Pasikalbėkite su savo dermatologu, kad gautumėte daugiau informacijos apie kasdieninio kremo nuo saulės naudą ir apie tai, koks kremas geriausiai tinka jūsų odai.

Kategorija: