Visada girdime, kad pieno gėrimas yra vienas iš būdų stiprinti kaulus. Bet ką daryti, jei nemėgstate pieno arba esate alergiškas pieno produktams? Ypač senstant, įsitikinkite, kad jūsų kaulai yra kuo stipresni, apsaugosite jus nuo tokių dalykų kaip kaulų retėjimas ir lūžiai. Paklausėme Carissa Galloway, RDN, „Premier Protein Nutrition“ konsultantės ir asmeninės trenerės, kokių papildų galite vartoti, kad kaulai būtų stipresni.

Shutterstock

Kad suprastumėte, kaip turėti stipresnius kaulus, turite suprasti, kas gali padaryti jus jautresnius silpniems. „Silpniems kaulams apibūdinti paprastai vartojame terminą „kaulų nykimas“. Silpni kaulai paprastai yra labiau linkę lūžti, o tai gali įvykti, kai senas kaulas absorbuojamas greičiau nei sukuriamas naujas.Kartais tai gali nutikti be žinomos etiologijos, tačiau įprasta kaulų retėjimo priežastis yra amžius“, – sako Galloway. „Senstant tam tikri hormoniniai pokyčiai gali lemti kaulų retėjimą, pvz., moterų estrogeno sumažėjimą. testosterono vyrams. Tai gali sukelti osteoporozę – ligą, dėl kurios susilpnėja kaulai, todėl jie gali lūžti. Be senėjimo, yra keletas išorinių veiksnių, dėl kurių jūsų kaulai gali silpnėti, pavyzdžiui, prasta mityba, mankštos trūkumas, mažesnis kūno svoris / mažas ūgis ir tam tikri vaistai. Pasitarkite su savo gydytoju, kad sužinotumėte, ar galite turėti polinkį į kaulų retėjimą.

Kalcis yra akivaizdi maistinė medžiaga, kurią mes visada girdime, kad ji yra būtina stipriems kaulams. Tačiau vartojant kitus vitaminus, kalciui gali būti sunkiau atlikti savo darbą. „Jei jūsų organizmui trūksta vitamino D, jūs negalite pasisavinti kalcio, gaunamo su maistu. Galloway sako. Vitamino D papildų vartojimas gali būti naudingas, jei jūsų kaulai yra silpni, kad įsitikintumėte, jog gaunate maksimalią naudą iš suvalgomo kalcio.Be pieno, maisto produktai, kuriuose yra daug kalcio, yra žalios lapinės daržovės, tofu, migdolai, lašiša ir sardinės.

Shutterstock

Kitas naudingas priedas, kai kovojate su silpnais kaulais, yra dietiniai b altymai, kurie yra būtini osteoporozės profilaktikai. „Pakankamai b altymų turinčios dietos laikymasis padės palaikyti kaulų sveikatą ir bendrą sveiką gyvenimo būdą. Rinkdamiesi b altymų š altinius, sutelkite dėmesį į maisto produktų, kuriuose taip pat yra kalcio, pasirinkimą, pavyzdžiui, pieno produktus, tofu, lašišą ir b altymų kokteilius“, – sako Galloway“, – mano mėgstamiausias paruoštas gerti b altymų kokteilis yra Premier Protein High Protein Shakes. Kad būtų paprastas būdas pagerinti savo rytą trimis pagrindinėmis maistinėmis medžiagomis, kurios skatina kaulų sveikatą, kavą ar espresą pastiprinkite Premier Protein kokteiliu, mano pasirinkimas yra karamelė. Dabar jūs turite visą kavos latės skonį su iki 30 gramų b altymų!“

Yra daugybė būdų, kaip sukurti stipresnius kaulus, neskaitant pieno gėrimo.Reguliariai mankštindamiesi, valgydami pakankamai b altymų ir vartodami vitaminą D, galite išvengti kaulų silpnumo arba apsisaugoti, jei jau esate jautrūs. Tačiau prieš pradėdami bet kokius esminius dietos ir gyvenimo būdo pakeitimus, visada pasitarkite su gydytoju, kad įsitikintumėte, jog tai jums tinkamas kelias.

Kategorija: