Maistas, kurį pasirenkate valgyti pusryčiams, suteiks energijos rytui ir suteiks toną likusiai dienos daliai. Nors jau seniai buvo paneigta, kad pusryčiai yra „svarbiausias dienos valgis“, jie neabejotinai yra gyvybiškai svarbūs norint aprūpinti jūsų organizmą tinkamomis maistinėmis medžiagomis, ypač jei stengiatės numesti svorio. Jei nerimaujate dėl to, ar jūsų pasirinkti pusryčiai yra naudingi jūsų sveikam gyvenimo būdui, ar jie stabdo tikrą pažangą, susisiekiame su registruota dietologe Trista Best, kad nustatytume perdirbtą maistą, kurį turėtumėte pašalinti arba sumažinti iš savo dietos, kad pamatytumėte geriausi rezultatai.

Shutterstock

Dribsniai pusryčiai

Jei auginote dribsnius, tai neabejotinai palengvina jūsų rytą, nes nėra laiko pasiruošti, todėl galite išbėgti pro duris. Tačiau tikriausiai taip pat pastebėjote, kad pusryčių dribsniai, net ir „sveiki“ variantai, dažnai nesuteikia sotumo, todėl visą dieną lieka daugiau vietos beprotiškam užkandžiavimui. „Dėl šio maisto kalorijų tankio ir rafinuotų angliavandenių dribsniai tampa pristabdyto svorio receptu“, – aiškina Bestas. „Taip yra todėl, kad iš pradžių jie jus pripildys, bet kūnas greitai sudegins kalorijas ir netrukus vėl paliks alkaną. Taip pateksite į ciklą, kai vartojate daug kalorijų turinčio maisto, kuris jūsų neprisotina.“

Dribsniai ne tik dažnai nesuteikia sotumo, bet ir paprastai juose gausu konservantų, kalorijų ir kitų cukrų, kurie gali stabdyti jūsų rezultatus net nesuteikdami jokios realios naudos organizmui, išskyrus skanų skonį.„Dėl perdirbtų pusryčių dribsnių juose yra daug kalorijų, angliavandenių ir trūksta maistinių medžiagų, kurios būtų naudingos norint numesti svorio“, – sako Bestas. Tačiau tai, kad dribsniai nėra geriausias jūsų pasirinkimas, nereiškia, kad jums reikia pasitenkinti skaniais pusryčiais, kurių paruošimas trunka valandas. Vietoj to, jei ieškote greito ir lengvo valgio, kurį galite paruošti ryte, „Best“ siūlo panašiai išspręsti avižinius dribsnius.

Shutterstock

Nors fasuotose avižinėse dribsniuose gausu cukraus ir jie taip pat kenkia jūsų svorio metimo kelionei, kaip ir dribsniai, nuo nulio gamindami dubenį su avižomis ir kaitindami mikrobangų krosnelėje arba ant viryklės galėsite valdyti pridėtų saldiklių. Galų gale tai bus daug geresnis pusryčių pasirinkimas nei labai perdirbti dribsniai. „Jei paruošiama iš anksto, avižiniai dribsniai gali būti tokie pat patogūs kaip š alti dribsniai be rafinuotų angliavandenių ir cukraus“, – pažymi Bestas. „Avižiniai dribsniai taip pat suteikia jums skaidulų iš nesmulkintų grūdų š altinio, kuris padės ilgiau jaustis sotiems ir išvengti persivalgymo.”

Sveika mityba nereiškia, kad kiekvieną rytą reikia skirti valandą sočiam patiekalui paruošti, o tam reikia skirti daug laiko. Atvirkščiai, geriausias būdas sukurti dietą, kuri leistų jums pasiekti savo svorio metimo tikslus, yra rasti patiekalų, kurie greitai susimaišytų ir pamaitintų jūsų kūną, nejaučiant naštos. Avižiniai dribsniai yra puikus to pavyzdys, pakeičiantys javus daugiau maistinių medžiagų, kad pagerintumėte bendrą savijautą. „Kai valgote daug maistinių medžiagų, mažiau tikėtina, kad persivalgysite kalorijų ir prisotinsite savo kūną maistinėmis medžiagomis, kurios padeda numesti svorio“, – sako Bestas. Naujaisiais metais susiradę mėgstamą maistą, kuriame gausu skaidulų, b altymų ir sveikų angliavandenių, galiausiai numesite svorio, neužpildydami kūno nereikalingu cukrumi ar konservantais.

Kategorija: