Kadangi tiek daug kalbama apie programas, kurios gali daug kartų pažeisti jūsų privatumą, ir naudojant jūsų duomenis parduodant reklamuotojams (labas, Facebook), svarbu atsiminti, kad žiniatinklio naršyklė, kuria pasitikite kiekvieną dieną, taip pat yra verta apsvarstyti, nes tai gali sukelti tiek akumuliatoriaus išsikrovimą, tiek privatumo pažeidimus. Jei negalite atskirti „Firefox“ ir „Chrome“ arba tikrai netikite, kad skirtumas yra didelis, „ProPrivacy“ technikos ekspertas Danka Delic yra čia, kad pasiektų rezultatą – tai pati blogiausia naršyklė, naudojama jūsų „iPhone“ ir dvi papildomos naršyklės, kad galėtumėte stebėti savo nenaudojamą radarą.
Yandex
Prieš kurį laiką Dublino Trinity College mokslininkai populiariausią naršyklę Rusijoje – „Yandex“ – įvertino kaip vieną mažiausiai privačių rinkoje, aiškina Delic. „Ji ne tik turi didžiulę duomenų rinkimo ir dalijimosi problemą, bet ir siunčia nuolatinius identifikatorius, galinčius susieti užklausas su galiniais serveriais“, - sako Delicas. „Anksčiau netgi buvo atvejų, kai „Yandex“ per automatinio paieškos funkciją perduodavo maišos aparatinės įrangos identifikatorių į galinius serverius. Blogiausia – „Yandex“ atsisakymo metodai yra visiškai nepatikimi. Apskritai, „Yandex“ negalima pasitikėti „iPhone“ ar kituose įrenginiuose.“
Ir šiek tiek arčiau namų yra keletas kitų naršyklių, kurių reikia saugotis.
ShutterstockChrome
„Negalima nepaisyti, kad „Chrome“ priklauso įmonei, kuri praturtėjo rinkdama duomenis apie visus ir viską“, – sako Delicas. „Turint visus šiuos duomenis, privatumo trūkumas turėtų būti vartotojų dėmesio centre.Nesvarbu, ar tai būtų automatinis prisijungimas prie naršyklės, ar neaiški vietovių istorijos politika, „Google“ visada randa slaptų būdų paimti informaciją apie jus ir iš jos gauti pajamų. Nors „Google“ anksčiau paskelbė, kad galiausiai atsisakys įprastų trečiųjų šalių slapukų, negalime būti visiškai tikri, ar „Chrome“ naudotojų laukia kita duomenų sekimo schema.“
Safari
„Taip, girdėjote teisingai, kai tik įmanoma, turėtumėte vengti numatytosios „iPhone“ naršyklės“, – sako Delicas. „Safari gali būti greičiausia naršyklė visuose Apple pagrindu pagamintuose produktuose (galų gale, ji optimizuota jiems), tačiau ji taip pat yra labiausiai žinoma, kai kalbama apie tinklalapių atidarymą labai nenuspėjamu būdu. „Safari“ nenaudoja atvirojo kodo programinės įrangos, todėl, be „Apple“ technikų, niekas negali patikrinti jos š altinio kodo, ar nėra pažeidimų. Po to, nepaisant to, kad „Safari“ yra vienas didžiausių pasaulyje technologijų prekės ženklų, jis siūlo gana nereguliarus atnaujinimus, todėl vartotojai gali susidurti su pažeidžiamumu.Galiausiai, „Google“ informacijos saugos inžinerijos komanda labai tvirtai tvirtina, kad „Safari“ ITP apsaugos nuo sekimo sistema, kuri turėtų padėti išlikti anonimiškiems internete, iš tikrųjų nutekina naudotojų žiniatinklio naršymo duomenis.“
Jei dėl visos šios informacijos susimąstote, kokia naršykle iš tikrųjų turėtumėte pasikliauti, atkreipkite dėmesį iš „Delic“:
„Jei ieškote naršyklės rekomendacijos, primygtinai rekomenduojame Firefox“, – pataria Delic. „Jį sukūrė ne pelno organizacija „Mozilla“ ir turi atvirojo kodo naršyklę, kuri labai rūpinasi privatumu, yra reguliariai atnaujinama ir siūlo daugybę tinkinimo funkcijų, kuriomis galėsite mėgautis savo „iPhone“.