Cholesterolis yra jūsų kraujyje esanti medžiaga, būtina sveikų ląstelių susidarymui. Tačiau kai kraujyje susikaupia per daug vaškinės medžiagos, tai gali sukelti daugybę neigiamų pasekmių, kurias skatina kraujo nesugebėjimas efektyviai prasiskverbti per venas, vadinamą aukštu cholesterolio kiekiu. Aukštas cholesterolio kiekis kelia pavojų daugeliui rimtų sveikatos problemų, įskaitant širdies priepuolius ir insultus.

Shutterstock

Dažnai aukštą cholesterolio kiekį sukelia arba bent jau pablogina gyvenimo būdas, ypač dieta, mankšta ir rūkymas. Atsižvelgiant į tai, genetika ir kai kurie vaistai gali padaryti jus jautresnius, ypač vaistai nuo spuogų, inkstų ligų, aukšto kraujospūdžio ir ŽIV / AIDS.Nepriklausomai nuo priežasties, gyvenimo būdo patobulinimas gali padėti valdyti simptomus arba veikti kaip prevencinė priemonė, ypač jei tai taikoma jūsų šeimoje. Maistas yra vienas didžiausių gyvenimo būdo veiksnių sergant širdies ligomis, todėl norint sukurti sveiką širdžiai mitybą būtina žinoti, kuriuose maisto produktuose yra daugiau cholesterolio.

Kalbant apie maisto produktus, kurių turėtumėte vengti, nebūtinai yra tam tikrų maisto produktų, kurių turėtumėte vengti. Vietoj to turėtumėte sutelkti dėmesį į sudedamąsias dalis – visų pirma reikėtų vengti sočiųjų riebalų. „Maistas, kuriame gausu sočiųjų riebalų, padidina bendrą cholesterolio, MTL ir lipoproteinų (Lp)a kiekį. Sako daktaras Raedas Bargoutas, Dignity He alth-Glendale memorialinės ligoninės Glendale, Kalifornijoje, kardiologas. Maistas, kuriame paprastai yra daug sočiųjų riebalų, yra tam tikras sviestas, riebūs mėsos gabaliukai, pvz., šoninė, lydytas sūris ir sūdyta mėsa.

Shutterstock

Mėsa yra ta, su kuria turėtumėte būti ypač atsargūs – nors mėsa yra puikus b altymų š altinis ir maistingas bet kokio patiekalo pagrindas, kai kuriose mėsose sočiųjų riebalų yra daugiau nei kitose.Šviežia mėsa, kurią ruošiate patys, paprastai yra saugi, tačiau ji tampa sudėtinga, kai ji yra labai apdorota. Vienas iš blogiausių dabar gali būti jūsų šaldytuve. „Perdirbta delikatesų mėsa yra maisto produktų, kurie gali padidinti širdies ir kraujagyslių reiškinių, įskaitant širdies priepuolius ir insultą, sąrašą. Dr. Bargoutas sako. Nors delikatesas taupo laiką pietums keliaujant, geriau naudokite šviežią vištieną arba kalakutieną, kurią gaminote patys. Be delikatesų mėsos, kiauliena yra dar viena mėsa, kurią turėtumėte sumažinti. „Kiaulienoje gausu sočiųjų riebalų, dėl kurių kyla širdies ir kraujagyslių sistemos problemų, padidėja cholesterolio kiekis, didėja svoris ir dar daugiau. Caitlin Policastro, Niujorko Inovatyvios medicinos centro slaugytoja.

Nesvarbu, ar kenčiate nuo aukšto cholesterolio kiekio, ar ateityje rizikuojate juo susirgti, sveika mityba yra ilgalaikė investicija į jūsų gerovę, kuri gali palengvinti simptomus arba visiškai jų išvengti. Tai sakant, sveika mityba yra subalansuota.Nors kai kurie turi didesnę maistinę vertę nei kiti, viskas priklauso nuo saiko. Žinojimas apie maistą, kurį valgote, ir žinojimas, koks maistas jums patinka, kad jaustumėtės geriausiai, yra geriausias požiūris į visavertę mitybą ir bendrą gyvenimo būdą.

Kategorija: