Kiek asmeninės informacijos apie jus surenka jūsų programos ir, ko gero, dar svarbiau, ką jos daro su tais duomenimis? Galbūt nenustebsite sužinoję, kad kai kurios populiariausios programos turi daug informacijos apie jus. Bet kurie iš jų yra didžiausi šio privatumo pažeidimo k altininkai ir ką (trumpai juos ištrinant) galite dėl to padaryti? Rachel Vrabec, Kanary, asmens duomenų privatumo bendrovės, generalinė direktorė ir įkūrėja, kalbėjo su SHEFinds.com apie socialinės žiniasklaidos programą, kuri greičiausiai nutekės jūsų duomenimis, ir apie tai, kaip galite labiau kontroliuoti situaciją.

Facebook ir Linkedin

Patikėkite ar ne, yra daugiau nei viena programa, į kurią reikia atkreipti ypatingą dėmesį, kai kalbama apie jūsų duomenis.

„Dvi programos, kurios nutekina jūsų asmeninius duomenis, yra „Facebook“ ir „Linkedin“, – atskleidžia Vrabec. „Jie gauna jūsų informaciją, kai dalijatės ja su jais, kad sukurtų paskyrą, tačiau jie taip pat perka duomenis apie jus iš kitų š altinių, kad geriau suprastų, ko galbūt norėsite ir ką galite nusipirkti. Pagrindinio duomenų brokerio, parduodančio duomenis abiem bendrovėms, pavyzdys yra „Epsilon“ arba „The Trade Desk“.

Kadangi dauguma žmonių turi viešus profilius, Vrabec teigia, kad jų asmeninę informaciją (vardą, nuotrauką, el. pašto adresą, draugus) gali nubraukti / nukopijuoti beveik bet kas prisijungęs. „Kartais šie nukopijuoti / nukopijuoti duomenų rinkiniai atskleidžiami (kaip tai, kas atsitiko su Facebook ir Clearview AI), ir tai tampa viešesniu „nutekimu“, – sako Vrabecas. „Bet tiesa ta, kad duomenys renkami/nutekėja visą laiką.“

Shutterstock

Taigi, dabar svarbus klausimas: kaip galite nustatyti savo paskyras abiejose platformose, kad jos būtų privatesnės ir sumažintų nutekėjimą? (darant prielaidą, kad nenorite tiesiog ištrinti šių programų).

„Pirmiausia atnaujinti privatumo nustatymus, kad jų galėtų ieškoti tik draugų draugai, arba padaryti paskyrą kiek įmanoma privatesnę“, – sako Vrabecas. „Galite patikrinti, ar tai veikė, peržiūrėdami paskyrą inkognito naršyklės lange. Kitas dalykas yra įsitikinti, kad jūsų paskyros kontaktinė informacija yra tinkama bendrinti su pasauliu. Arba, jei jis nuteka, tai nėra didelis dalykas. Tai gali būti gera idėja nustatyti slapyvardį arba darbo el. pašto adresą, kurį naudosite šiose svetainėse. Kitas dalykas yra patikrinti, ar dirbate, ar draugai skelbia neskelbtiną informaciją. Jei įmanoma, jūsų darbo vieta turėtų išlaikyti savo adresą privatų, kad būtų užtikrintas darbuotojų saugumas, kad jis neturėtų būti „Linkedin“. Jūsų draugai taip pat gali padėti jums apsisaugoti neskelbdami nuolatinių adresų.“

Atlikite šiuos pakeitimus kuo greičiau, kad jūsų paskyros būtų kuo labiau apsaugotos ir apsaugotos.

Kategorija: