Protrūkiai vargina, kad ir kokia būtų priežastis – ar tai būtų stresas, PMS ar užsikimšusios poros. Yra daug būdų, kaip užsikimšti jūsų poros (mažytės odos angos, išskiriančios prakaitą ir riebalus), todėl dažnai susidaro b alti ir inkštirai.

Geros naujienos yra tai, kad galite išvengti porų užsikimšimo naudodami tinkamus odos priežiūros produktus ir ieškodami tam tikrų ingredientų, kurie dar labiau prisideda prie spuogų atsiradimo. Paprašėme dviejų dermatologų ir kosmetologės patarimo dėl odos priežiūros ir kaip atkimšti poras.Pagrindinė jų žinutė – vengti komedogeninių ingredientų. Perskaitykite, ką jie reiškia, ko vengti skaitant odos priežiūros etiketes ir kokius produktus geriau pasiekti.

Venkite komedogeninių ingredientų

Ieškodami momentinės drėgmės, daugelis iš mūsų klaidingai griebia produktų, kurių sudėtyje yra komedogeninių arba poras kemšančių ingredientų, ir to net nežinome. Taigi, kas yra komedogeniška ir kas ne? Kokie produktai gali turėti poras kemšančių ingredientų? Norėdami gauti atsakymus į šiuos klausimus, kalbėjomės su sertifikuotu dermatologu daktaru Kemunto Mokaya, M.D., kad suskaidytų dažniausiai spuogus sukeliančius produkto ingredientus.

„Dėl komedogeninių ingredientų atsiranda lūžių ir užsikemša poras“, – sako Mokaya. „Jie apima aliejus ir minkštiklius, tokius kaip kokosų aliejus, kakavos sviestas, palmių aliejus, kviečių gemalų aliejus ir marulių aliejus. Ji taip pat sako, kad reikia atkreipti dėmesį į penkis kitus ingredientų tipus, antrasis yra lanolinas, vaškinė medžiaga, gaunama iš avių vilnos, dažniausiai naudojama sausos odos kremuose.

Trečiajai grupei priklauso alkoholiai ir stearatas, pvz., propilenglikolio monostearatas, heksadecilo alkoholis ir izocetilstearatas. Ketvirtasis yra riebalų rūgštys, tokios kaip stearino rūgštis, kviečių gemalų gliceratas ir lauro rūgštis. Penktasis būtų natrio laureto sulfatas, o šeštasis – karageninas, raudonųjų jūros dumblių ekstraktas (paprastai žinomas kaip airių samanos).

Dermatologė ir kosmetologė Ksenia Sobchak pabrėžia, kad kokosų aliejus, kaip komedogeninis ingredientas, gali sukelti porų užkimšimą. "Kokosų aliejus yra tam tikras eterinis aliejus, turintis naudingų savybių odai", - sako Sobchak, kalbėdamas apie vartotojus, kurių oda labai sausa. Ji sako, kad nors kokosų aliejus padeda „maitinti plaukus, odą ir dantis“, jis taip pat yra tirštas ir riebus, todėl odai sunku įsisavinti. „Jis lengvai įstringa po oda, todėl poros užsikemša“, - priduria Sobchak.

Jei naudojote komedogeninius ingredientus, pvz., išvardytus, ir patiriate odos išbėrimų, sudarėme patarimų, kas galėtų padėti atkimšti poras ir patenkinti kitus odos priežiūros poreikius.

Shutterstock

Produktai, kuriuos verta išbandyti

Sudedamosios dalies, kurią galite rasti daugelyje vaistinių, yra salicilo rūgštis. Jis garsėja kaip mažinantis patinimą ir paraudimą, taip pat atkimšantis užsikimšusias odos poras. Jis įtrauktas į daugelį specifinių produktų nuo spuogų, kad spuogai susitrauktų.

"Sobchak rekomenduoja naudoti salicilo rūgštį, jei užsikemša poros. Salicilo cheminis šveitiklis pasižymi priešuždegiminėmis ir antioksidacinėmis savybėmis, kurios padeda atkimšti odos poras, sako Sobchak."

"Jei norite drėkinti odą be tirštų, sunkių produktų, gavome keletą rekomendacijų iš kosmetikos chemikės ir Freelance Formulations įkūrėjos Vanessa Thomas. Alavijas, hialurono rūgštis, skvalanas ir vynuogių kauliukų aliejai yra puiki alternatyva, ypač tiems, kurie ieško lengvesnių drėkinančių ingredientų, sako Thomas."

"Perskaityti daugybę etikečių parduotuvėje daugeliui iš mūsų nėra pats tinkamiausias pasirinkimas, todėl Mokaya pataria ieškoti tokių raktinių žodžių, kaip nekomedogeniškas."

"Perskaitykite produktų etiketes, kad sužinotumėte, kokių ingredientų juose yra, kad išvengtumėte komedogeninių, sako Mokaya. Ji pažymi, kad svarbu žinoti, kad kai kurie kosmetikos gaminiai, kurie teigia, kad jie nėra komedogeniški, vis tiek gali prisidėti prie odos išbėrimų."

Štai kodėl svarbiausia pasikonsultuoti su savo dermatologu ir sužinoti apie geriausius nekomedogeninius produktus jums ir jūsų odai. Tokie produktai kaip kokosų aliejus gali padėti vieno žmogaus sausai odai, bet užkimšti kito riebią, todėl vienintelis būdas sužinoti, kokių produktų jums reikia, yra susitarti dėl vizito pas odos priežiūros specialistą!

Kategorija: