Visceraliniai riebalai yra riebalai, kurie kaupiasi giliai jūsų kūne. Jis apgaubia jūsų organus ir nėra matomas. Nors jis gali būti nematomas, jis vis tiek gali kelti grėsmę sveikatai. Kadangi to nematote, galite susimąstyti, ar tai skiriasi nuo poodinių riebalų ar riebalų, esančių po oda, ir ar jų atsikratymas taip pat skiriasi. Paklausėme Tamar Samuels, MS, RD, „Culina He alth“ įkūrėjo, kodėl turėtumėte nerimauti dėl per daug visceralinių riebalų ir kaip jų atsikratyti.

Shutterstock

Neįmanoma žinoti, kiek turite visceralinių riebalų, neatlikus chirurginės procedūros, tačiau apskritai jie sudaro apie 10% viso kūno riebalų."Mes galime įvertinti visceralinius riebalus, naudodami svorio perimetrą kaip rodiklį." Nors galbūt tiksliai nežinote, kiek turite, jei turite per daug, gali kilti didesnė daugelio sveikatos problemų rizika. „Visceraliniai riebalai siejami su lėtinėmis ligomis ir medžiagų apykaitos sutrikimais. Riebalai yra aktyvūs, tai reiškia, kad jie išskiria hormonus ir uždegiminius žymenis. Tai iš dalies paaiškina ryšį tarp per didelio visceralinio riebalų kiekio ir ligų, tokių kaip 2 tipo diabetas, atsparumas insulinui, širdies ir kraujagyslių ligos, gaubtinės žarnos vėžys ir hipertenzija.

Tai kaip tiksliai jo atsikratyti? Laimei, tai ne per daug skiriasi nuo to, kaip atsikratote poodinių riebalų. „Tyrimai rodo, kad sumažinus suvartojamų kalorijų kiekį sumažėja bendras kūno riebalų kiekis, įskaitant visceralinius riebalus. Šis sumažėjimas yra susijęs su medžiagų apykaitos žymenų, tokių kaip cholesterolis, pagerėjimu. Riebalų mažinimo raktas yra išlaikyti kalorijų deficitą.

Šis procesas, deja, kartais gali atrodyti sunkiai įveikiamas, tačiau Samuels turi keletą patarimų, kaip jį palengvinti.„Sutelkite dėmesį į nesmulkintus, minimaliai apdorotus grūdus, o ne rafinuotus angliavandenius ir pridėtinį cukrų. Vartokite liesus b altymus ir subalansuokite ląstelienos iš įvairių vaisių ir daržovių. Taip pat įrodyta, kad protarpinis badavimas sumažina visceralinius riebalus (nors kalorijų kiekis sumažinamas laikantis subalansuotos mitybos).“

Shutterstock

Be dietos, reguliarus mankštinimasis padeda išlaikyti energiją ir sudeginti kalorijas, kad galėtumėte sudeginti daugiau riebalų. „Tai apima greitą ėjimą (vaikščiojimą tokiu tempu, kuriuo negalite lengvai dainuoti mėgstamos dainos), važiavimą dviračiu / važiavimą dviračiu arba intensyvias kardio treniruotes, tokias kaip HIIT. Jėgos ir svorio treniruotės yra naudingos didinant masę be riebalų (arba raumenų), tačiau aerobikos pratimai labiau veikia visceralinius riebalus.“

Nors visceraliniai riebalai gali šiek tiek skirtis nuo poodinių riebalų, jų atsikratyti iš esmės yra tas pats. Būtina išlaikyti kalorijų deficitą, kuris prasideda gerai valgant ir reguliariai mankštinantis.Visceralinių riebalų kiekio ribojimas jūsų kūne yra ilgalaikė investicija į jūsų bendrą sveikatą, ypač į jūsų širdies ir kraujagyslių sveikatą. Kai pasirenkate teigiamą gyvenimo būdą, jūsų kūnas jums padėkos.

Kategorija: