Šiais laikais cukraus yra beveik visame kame. Nors maistas gali būti ne itin „saldus“, jame gali būti pridėta saldiklio. Net jei nejaučiate jo paragauti, per daug cukraus valgymas gali turėti įtakos sveikatai. Viena vieta, kur dažniausiai slypi cukrus, yra pagardai – tokie dalykai kaip kečupas, salotų padažas ir net kepsnių padažas dažnai būna pripildyti saldiklio.

Shutterstock

Pasak profesoriaus Arielio Revelo, Kadimastem medicinos reikalų vadovo, ALS gydymo ir diabeto gydymo kūrėjo, padidėjęs cukraus kiekis jūsų mityboje gali kelti pavojų daugeliui sveikatos problemų.„2014 m. Hu ir kt. atliktame tyrime, paskelbtame Amerikos medicinos asociacijos žurnale (JAMA), autoriai parodė, kad žmonės, kurie 20% kalorijų gavo iš pridėto cukraus, turėjo 38% didesnę riziką mirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų, palyginti su. tiems, kurie suvartojo 8% kalorijų kaip pridėtinio cukraus. Jis sako.

Taigi, kiek cukraus turėtumėte siekti savo mityboje? „24 arbatiniai šaukšteliai pridėtinio cukraus per dieną tikrai yra per daug. Sunku pasakyti, koks yra tinkamas suvartojamo cukraus kiekis. Amerikos širdies asociacija siūlo ne daugiau kaip 100 kalorijų per dieną (apie 6 arbatinius šaukštelius arba 24 gramus cukraus) daugumai moterų ir ne daugiau kaip 150 kalorijų per dieną (apie 9 arbatinius šaukštelius arba 36 gramus cukraus). dauguma vyrų“. Žvelgiant į perspektyvą, tai yra artimas kiekiui 12 uncijų saldintos sodos skardinėje.

Shutterstock

Per daug cukraus jūsų mityboje gali kelti pavojų jūsų sveikatai, tačiau viskuo galima mėgautis saikingai.Turint tai omenyje, kalbant apie pagardus, kuriuose yra daug cukraus, geriausia taisyklė yra atidžiai patikrinti ingredientų etiketes, ypač jei perkate supakuotus pagardus. Kitą kartą eidami apsipirkti, patikrinkite supakuotų pagardų etiketes ir cukraus kiekį. Kitas dalykas, kurį reikia žinoti, yra tai, kad cukrus etiketėje gali būti gudrus, todėl jei etiketėje matote ką nors vadinamo sacharoze, dekstroze ar fruktoze, tai tik dar viena cukraus forma, dedama į produktą.

Be prieskonių, vienas dalykas, kurio Revel siūlo vengti, yra soda. „Ar žinojote, kad vien JAV gėrimai, įskaitant sodą, energetinius gėrimus ir sportinius gėrimus, sudaro beveik 50% mūsų paros normos? Žinoma, sveikesnis apsikeitimas yra vanduo ir pripratimas gerti arbatą ir kavą nepridedant cukraus. Per daug cukraus gėrimas yra vienas iš būdų, kaip galite lengvai gauti per daug jo į savo mitybą. Tačiau, jei nenorite prarasti savo gėrimų saldumo, rinkitės becukrius ir saldiklius.Vienas saugus variantas, kurį siūlo Revel, yra Stevia. Tačiau juos reikia naudoti saikingai.

Kategorija: