Ar žinojote, kad maždaug pusė suaugusių amerikiečių teigia, kad dauguma savaitės dienų jaučiasi mieguisti? Žmonėms sunku užmigti ir užmigti, ir tai atsiskleidžia kasdieniame gyvenime. Kiekvienas jūsų gyvenimo būdo aspektas turi įtakos jūsų miego kokybei – nuo streso iki aktyvumo lygio ir net dietos. Galbūt nustebsite, kiek maisto gali paveikti jūsų miegą, tačiau tai, ką valgote, gali būti pagrindinė jūsų nemigos priežastis. Norint kontroliuoti miego higieną ir jaustis geriau pabudimo valandomis, svarbu žinoti, kaip valgomas maistas ir kada jį valgote.

Shutterstock

Visų pirma, svarbu suprasti nemigos tipus ir kurie iš jų gali būti jums taikomi. "Yra 3 bendrieji nemigos tipai - ūminė, laikina ir lėtinė." Sako Aimee Nicotera, sveikatos trenerė, sertifikuota trenerė ir mankštos fiziologė. Nors dažniausiai tik laikina, ūmi nemiga gali trukti kelias dienas ar savaites ir beveik visada atsinaujina. Laikina nemiga gali trukti kelias dienas ar savaites, bet nesikartoja nuolat. Kita vertus, lėtinė nemiga yra beveik visada ir dažniausiai būna. Nors viskas nuo vartojamų vaistų iki miego erdvės temperatūros gali būti jūsų nemigos priežastis arba bent jau jos veiksnys, jūsų mityba taip pat gali turėti įtakos.

Pasak Nicotera, yra ne vienas maistas, kuris be jokios abejonės tiesiogiai sukels jūsų nemigą, o maisto produktų rūšys. „Didelės porcijos ir per daug riebalų turintys užkandžiai virškinami ilgiau, todėl gali būti sunku užmigti ir užmigti, – sako ji, – taip pat aštrūs arba labai rūgštūs užkandžiai gali sukelti rėmenį, dėl kurio gali būti sunku ir nepatogu. miegoti.Pagalvokite apie salsas, padažus ir keptą maistą. Nors akivaizdu, kad viskas, kas turi kofeino, nemiegos naktį, jei valgysite per vėlai dieną, taip pat reikėtų vengti tokio maisto, ypač jei jau kovojate su nemiga.

Taigi, jei norint geriau miegoti reikėtų vengti riebaus ir rūgštaus maisto, ar yra kokių nors maisto produktų, kurie gali padėti geriau išsimiegoti naktį? Dr. Peteris Polosas, medicinos mokslų daktaras, FCCP, FAASM, miego medicinos specialistas ir miego ekspertas „Sleep Number“, pasidalino keliomis rekomendacijomis dėl naktinių užkandžių, kurie padės atsipalaiduoti. „Yra tyrimų, kurie rodo, kad tam tikri maisto produktai – pavyzdžiui, vyšnių sultys, riebi žuvis (pvz., lašiša) ir net kiviai – gali padėti pagerinti miegą. Kitas neseniai atliktas tyrimas parodė, kad tie, kurie laikosi daug b altymų turinčios dietos norėdami numesti svorio, pranešė, kad miegas yra geresnis. Jei ketinate užkandžiauti naktį, sutelkite dėmesį į daug b altymų turinčius užkandžius, tokius kaip uogos, riešutai ir sėklos.

Shutterstock

Be maisto, kurį valgote, taip pat turėtumėte užtikrinti, kad miego higiena būtų kuo geresnė.Miego higiena arba jūsų miego rutina yra sąlygos, kuriomis jūs užmiegate. Jei jūsų miego erdvė nėra visiškai tinkama, tai gali sutrikdyti jūsų miegą labiau, nei jūs manote. Visų pirma, daktaras Polosas rekomenduoja kasdien miegoti ir keltis tuo pačiu metu. Tai skatina subalansuotą cirkadinį ritmą, ty procesą, kurį jūsų kūnas naudoja miego ciklui valdyti. Be to, įsitikinę, kad miegamasis yra tamsus, vėsus ir tylus, galite lengviau atsipalaiduoti ir atsipalaiduoti. Visa tai kartu su aukščiau minėtais dietos patarimais gali padėti užmigti ir užmigti. Tačiau jei jūsų prastas miegas išlieka, pasitarkite su gydytoju, kad nustatytumėte pagrindinę priežastį ir gydymo planą, pritaikytą jūsų poreikiams.

Kategorija: