Ar žinojote, kad širdies ligos yra pagrindinė daugelio suaugusiųjų mirties priežastis Jungtinėse Valstijose? Dėl aktyvumo stokos ir tradicinės amerikietiškos dietos žmonėms kyla didesnė rizika susirgti nutukimu ir diabetu, kurie yra vieni didžiausių su širdimi susijusių ligų ir mirties rizikos veiksnių. Įsitikinkite, kad valgote sveiką mitybą, svarbu sumažinti tikimybę susirgti širdies ligomis arba vėliau patirti mirtiną širdies priepuolį. Vienas iš didžiausių prastos sveikatos priežasčių yra itin perdirbtų maisto produktų, ypač mėsos, buvimas rinkoje.

Shutterstock

Nors pati mėsa yra puiki b altymų forma, kuri yra būtina bet kokios sveikos mitybos sudedamoji dalis, kartais joje gali būti daug sočiųjų riebalų, o tai padidina bendrojo cholesterolio, MTL ir lipoproteinų (Lp)a kiekį. Tai abu dalykai, kuriuos padidinus gali kilti didesnė su širdimi susijusių sveikatos problemų rizika. Kadangi jūsų kepenys gamina visą jūsų organizmui reikalingą cholesterolį, cholesterolis jūsų mityboje yra nereikalingas ir, jei nekontroliuojamas, jo kiekis jūsų organizme gali padidėti iki nesveiko lygio. Raudonoje mėsoje, ypač perdirbtoje mėsoje, dažnai gausu sočiųjų riebalų. „Perdirbta delikatesų mėsa yra maisto produktų, kurie gali padidinti širdies ir kraujagyslių reiškinių, įskaitant širdies priepuolius ir insultą, sąrašą. Sako daktaras Raedas Bargoutas, Dignity He alth-Glendale memorialinės ligoninės Glendale, Kalifornijoje, kardiologas. Jei užkandžiams ar sumuštiniams naudojote gabalėliais pjaustytą mėsą, gali būti geriau jos sumažinti, ypač jei jau rizikuojate susilpnėti širdimi.

Kitas perdirbtas užkandis, kurio verta atsisakyti, yra trūkčiojantis, ypač jei jis pagamintas iš kiaulienos.Pasak Niujorko Inovatyvios medicinos centro slaugytojos Caitlin Policastro, valgant per daug kiaulienos gali kilti daugybė sveikatos problemų. „Be to, kad (jame) gausu sočiųjų riebalų, dėl kurių atsiranda širdies ir kraujagyslių sistemos problemų, didelis cholesterolio kiekis, didėja svoris ir daugumai kiaulių skiriamos didelės antibiotikų dozės, kad jos išliktų gyvos prieš skerdimą“, – sako ji. Be to, kiaulėms yra prikrauta antibiotikų, jos sunkiai pašalina toksinus, nes jų virškinimo sistema yra labai paprasta, o tai dar labiau apsunkina problemą.

Shutterstock

Be to, He alth.com praneša, kad „1 uncijos porcija gali sudaryti beveik 20 % suaugusiesiems rekomenduojamo paros natrio kiekio. Per didelis natrio kiekis maiste gali prisidėti prie visko – nuo vandens susilaikymo iki svorio padidėjimo ir širdies išsiplėtimo. Trumpai tariant, nors jis populiarus dėl patogumo ir ekonomiškumo, trūkčiojimas nėra geriausias jūsų ilgalaikei sveikatai.Jei ketinate jį valgyti, sutelkite dėmesį į saikingai.

Subalansuota mityba yra geriausias būdas investuoti į savo ilgalaikę sveikatą. Norint gyventi sveikai ir jaustis geriausiai, svarbu valgyti įvairų maistingą maistą ir saikingai vartoti ne tokius sveikus maisto produktus. Kadangi širdies ligos yra pagrindinė mirties priežastis Jungtinėse Valstijose, labai svarbu atsižvelgti į tai, kokie maisto produktai gali padidinti jūsų prastos širdies sveikatos tikimybę. Jei įmanoma, geriausia vengti perdirbtos mėsos, ypač delikatesų ir mėsos. Verčiau rinkitės mėsą ruošti pačiam ir, kai tik galite, pirkti ekologišką.

Kategorija: