Jūsų medžiagų apykaita yra jūsų kūno sistema, kuri suskaido suvalgytą maistą į energiją, kuri palaiko įvairias funkcijas, reikalingas išgyvenimui. Jūsų medžiagų apykaitos greitis ir efektyvumas gali tiesiogiai paveikti jūsų kūną, ypač jūsų gebėjimą mesti svorį. Žmonės, kurie kovoja su svorio padidėjimu, dažnai ieško būdų, kaip pagreitinti medžiagų apykaitą, kuriai didžiausią įtaką daro maistas, kurį valgote. Įrodyta, kad B grupės vitaminai pagerina medžiagų apykaitos funkciją, bet kas būtent dėl jų taip yra?

Shutterstock

„B vitaminai yra vandenyje tirpūs vitaminai, kurie padeda organizmui veikti ir padeda mūsų hormonams atlikti savo darbą“, – sako Jamie Feit, MS, RD ir tyrimų ekspertas.com. Jūsų hormonų lygis taip pat gali tiesiogiai paveikti jūsų svorį. Viską, pradedant riebalų kaupimu ir baigiant kalorijų suvartojimu, kontroliuoja jūsų kūno hormonai, todėl būtina užtikrinti, kad jie būtų palaikomi tinkamai maitinantis. Šiuo atžvilgiu, jei kovojate su hormonų disbalansu, B grupės vitaminų vartojimas gali būti jums tinkamas pasirinkimas.

Kitas būdas, kuriuo B grupės vitaminai palaiko jūsų medžiagų apykaitą ir padeda kontroliuoti svorį, nes padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Kai cukraus kiekis kraujyje yra per didelis, gali būti sunkiau numesti svorio. Taip yra todėl, kad kai jūsų kūnas nuolat bando sumažinti cukraus kiekį kraujyje, hormonas, vadinamas insulinu, ir toliau veikia, kad paskatintų šį procesą. Insulinas laikomas riebalų kaupimo hormonu, nes jis verčia organizmą kaupti perteklinę energiją kaip riebalus, todėl auga svoris. Jei dėl cukraus kiekio kraujyje sutrikimo kovojate su svoriu ir medžiagų apykaita, B grupės vitaminai taip pat gali būti naudingi jūsų sveikatos būdo papildymui.

Kitas dalykas, kurio galbūt nežinote, galintis prisidėti prie svorio padidėjimo, yra laisvųjų radikalų buvimas.Laisvieji radikalai gali pakenkti DNR ir žmogaus ląstelėms, kurios, remiantis kai kuriais tyrimais, gali būti pagrindinis persivalgymo ir nutukimo veiksnys. Norint apsaugoti ląsteles nuo laisvųjų radikalų, labai svarbu turėti stiprią imuninę sistemą, pasirengusią kovoti su bet kokiomis galimomis grėsmėmis, o B grupės vitaminai stiprina imuninę funkciją.

Shutterstock

Kitas būdas padidinti vitamino B suvartojimą yra maistas, kurį valgote. Yra daug maisto produktų, kuriuose natūraliai gausu vitamino B, kuriuos galite įtraukti į savo mitybą. Tokie dalykai kaip lašiša, kiaušiniai, žalumynai, jautiena, ankštiniai augalai ir pienas yra geri variantai, kuriuos galima įvairiais būdais įtraukti į jūsų mitybą. Tai vienas geriausių būdų gauti daugiau vitamino B, nes nors papildai gali būti naudingi, jais negalima pasikliauti.

B grupės vitaminai, vartojami reguliariai, buvo susiję su pagreitėjusia medžiagų apykaita, stipresniu imunitetu ir kartais lengvesniu svorio metimu. Tačiau, jei norite pradėti vartoti juos ar bet kokį papildą, svarbu pažvelgti į savo asmeninę sveikatos istoriją ir esamas sąlygas, kad įsitikintumėte, jog tai saugu ir netgi verta.Prieš atlikdami bet kokius esminius sveikatos priežiūros pakeitimus, pasitarkite su savo gydytoju arba medicinos paslaugų teikėju.

Kategorija: