Rūpinimasis savo oda jaunystėje yra vienas geriausių būdų sulėtinti senėjimo procesą ir išsaugoti kolageną bei elastiną, kad oda būtų be raukšlių. Tačiau gali būti, kad kiekvieną rytą naudojate apsaugos nuo saulės priemones, o naktį naudojate retinolį ir vis tiek netyčia rizikuojate priešlaikiniu senėjimu ir pažeidimais.

Užtikrinti, kad kiekvienas jūsų odos priežiūros rutinos žingsnis prisidėtų prie jūsų grožio tikslų, labai svarbu norint pasiekti geriausių rezultatų, be to, yra viena dažna klaida, dėl kurios, ekspertų nuomone, gali būti padaryta daugiausia žalos jūsų odai, ypač ilgalaikėje perspektyvoje. Kalbėjomės su sertifikuotu plastikos chirurgu dr.Michaelas Hornas už profesionalų supratimą apie tai, ko nedaryti kasdienėje rutinoje, kad oda būtų geresnė, ir viskas priklauso nuo to, kaip dažnai šveičiatės.

Shutterstock

Per didelis šveitimas

Šveitimas, kai atliekamas vieną ar du kartus per savaitę, iš tikrųjų puikiai pagerina veido spalvą, pašalina negyvas odos ląsteles ir išlygina bei pagyvina jūsų išvaizdą. Tačiau atliekant šį odos priežiūros žingsnį per dažnai, odai gali būti padaryta daugiau žalos nei naudos, pašalinant iš jos eterinius aliejus ir galimai padaryti žalą, kuri gali pagreitinti senėjimo procesą. „Per daug nušveitę galite pažeisti apsauginį odos barjerą. Savo ruožtu dėl to jūsų oda gali būti paveikta aplinkos toksinų, saulės žalos ir pagreitinti senėjimą“, – aiškina Hornas.

Gali neaišku, kaip tai gali prisidėti prie priešlaikinio senėjimo, todėl Hornas suskirsto jį į paprastesnes sąvokas. „Per daug šveičiant gali pašalinti natūralų aliejų, dar vadinamą odos lipidų sluoksniu.Be šio sluoksnio jūsų oda bus plona, sausa ir susidarys raukšlės greičiau nei natūraliai“, – sako jis. „Odos šveitimas gali atrodyti kaip agresorius, dėl kurio ji naudoja savo energiją, kad atsistatytų ir išgytų, todėl ji greičiau sensta. Svarbu pašalinti tą negyvą odos sluoksnį, kuris gali susikaupti per savaitę, tačiau reikia laiko, kad tai taptų problema, todėl geriausia kiek įmanoma sumažinti šveitimą, kad nesukeltumėte nereikalingo odos barjero sudirginimo.

Shutterstock

Pasak Horno, šveitimo vieną ar du kartus per savaitę turėtų pakakti jūsų odai išlyginti ir pašviesinti, nesukeliant pavojaus odai priešlaikiniam senėjimui ar pernelyg išsausėjimui. „Odą valant tik vandeniu ir švelniu valikliu galima pašalinti negyvas ląsteles, nešvarumus, teršalus ir išvengti užsikimšusių porų“, – siūlo jis. Kadangi jūsų oda yra nepaprastai gležna ir jums dažnai patariama naudoti produktus atsargiai, tas pats principas galioja ir suprantant, kodėl per didelis šveitimas gali būti k altas dėl pagreitinančio senėjimo procesą.

Šveitinimas vis tiek gali būti naudingas, kad po negyvomis ląstelėmis atsirastų nauja oda, tačiau panašiai kaip ir laikantis dietos, viskas turi būti saikingai. Tačiau Hornas priduria, kad SPF yra vienas dalykas, kurio niekada negalima persistengti, kad apsaugotumėte savo odą nuo laiko auka. „Kasdien dėvėdami SPF gali padėti išvengti odos pažeidimo ir priešlaikinio senėjimo bei raukšlių. Stenkitės vengti kremų nuo saulės su alkoholiu ir geliais, kurie gali išsausinti odą. Vietoj to naudokite drėkinamąjį su antioksidantais, kurie gali apsaugoti jūsų kolageną“, – daro išvadą jis. Išlaikę švelnų išsaugojimo ir šveitimo pusiausvyrą, jūsų veido spalva bus labiausiai pakeista ir po oda atsiras skaistesnė, jauniau atrodanti oda – su sąlyga, kad šveičiate ne per dažnai.

Kategorija: