Jei jau kovojate su slenkančiais plaukais ir jų slinkimu, paskutinis dalykas, kurį norėsite padaryti, tai naudoti produktus, kurie dar labiau pablogina problemą. Sunkūs geliai, putos ir purškalai gali apsunkinti jūsų sruogas ir pagreitinti iškritimą, tačiau net ir jūsų šampūnas gali būti k altas dėl stipraus plonėjimo, todėl verta įvertinti naudojamą formulę, kad įsitikintumėte, jog pasirinkote geriausią. Jūsų plaukai.

Kalbėjomės su sertifikuotu dermatologu Dr. Steven D. Shapiro, M.D., siekdami išsiaiškinti, kurio populiaraus šampūno ingrediento turėtumėte ieškoti kaip k altininko dėl lūžinėjimo ir plaukų slinkimo, o visa tai priklauso nuo sulfatų. .

Shutterstock

Sulfatai

Viena iš labiausiai patenkintų plaukų plovimo dalių yra sodrios muilinės putos, kurias greičiausiai gamins šampūnas. Tačiau tai yra sulfatai arba ingredientas, sukeliantis šį poveikį, dėl kurio dažnai slenka ir slenka plaukai, ypač jei jūsų plaukai jau yra plonesnėje pusėje. „Sulfatai yra atšiaurūs plovikliai, kurie pašalina drėgmę iš galvos odos ir sruogų. Tai gali išsausinti plaukus, padaryti juos nuobodžius, silpnus ir lūžinėjančius. Deja, tai gali lūžti ir suskilti“, – aiškina jis.

Plaukų ir galvos odos drėkinimas yra vienas iš pagrindinių veiksnių norint išlaikyti gražią plaukų galvą, bet, deja, tepimas ant putojančio šampūno turi priešingą poveikį jūsų galvos odai ir gali išsausinti jūsų sruogas, todėl jos labiau linkę lūžti. „Kai sulfatai pašalina jūsų galvos odą nuo sveikų aliejų, jūsų galvos oda gali pradėti gaminti per daug riebalų, kaip kompensavimo būdą. Dėl to jūsų plaukai gali atrodyti stingus ir riebaluotis – ploni plaukai atrodo plonesni“, – priduria Shapiro.Dėl to galite pradėti per daug kompensuoti plaunant plaukus dažniau, o tai tik pablogins problemą, o plaukai dar labiau išretėtų.

Shutterstock

Vietoj šampūnų, kurių sudedamųjų dalių sąraše yra sulfatų, jūsų sruogoms geriau bus naudojamas drėkinamasis šampūnas, kuris gali nesudaryti malonių putų, tačiau ilgainiui sustiprins jūsų plaukus ir sumažins jų atsiradimo riziką. sulūžus ir net ilgiau išlaikyti švarias spynas. Taip Shapiro taip pat įspėja nenaudoti per daug sauso šampūno kasdienėje rutinoje, nes tai taip pat gali pakenkti jūsų plaukų sveikatai. „Dauguma sausų šampūnų formulių yra pilna krakmolo ir alkoholio – ingredientų, dėl kurių plaukai gali išsausėti ir lūžinėti. Idealiu atveju įprastą šampūną turėtumėte naudoti kasdien arba kas antrą dieną. Gudrybė yra naudoti maitinamąjį, be sulfatų šampūną, kuris nenualins jūsų plaukų“, – sako jis.

Žinojimas apie produktus, kuriuos naudojate galvos odai, ypač jei žinote, kad jūsų plaukai linkę lūžinėti, yra vienas geriausių būdų išvengti blogėjančio slinkimo ir galiausiai sumažinti slinkimą.Nors sulfatų pašalinimas iš plaukų priežiūros režimo nebūtinai padės plaukams ataugti, tai sukurs geresnę aplinką jūsų galvos odoje, kad augtų sveikesnės sruogos, o išsausėjimo veiksnys bus stipresnis ir labiau drėkinamas.

Kategorija: