Kiekvieną kartą naudodami telefoną apsipirkdami internetu ar net paskelbdami asmeninę informaciją socialinės žiniasklaidos svetainėje, rizikuojate naudodamiesi savo duomenimis. Profesionalus įsilaužėlis žino, kaip patekti į jūsų įrenginį ir sužinoti svetainių slaptažodžius arba asmeninės bankininkystės informaciją. Žinoma, visa tai skamba bauginančiai, tačiau reikia atsiminti, kad to galima išvengti atlikus keletą greitų pakeitimų, kuriuos galite įgyvendinti per kelias minutes. Kalbant apie duomenų apsaugą naudojant išmanųjį telefoną, technologijų ekspertai pasikliauja keletu gudrybių, kurios užtikrina, kad jų asmeninė informacija būtų kuo saugesnė.Jei turite laiko tik vienam įsilaužimui, kuris padarys didžiausią įtaką, tai yra stebinantis „iPhone“ įsilaužimas, dėl kurio jūsų asmeniniai duomenys yra daug saugesni – ir saugos ekspertai laikosi šio.

Įgalinti dviejų veiksnių autentifikavimą

Jei vis dar pasikliaujate senais prieigos prie svetainių metodais ir naudojate tik vieną paprastą slaptažodį, kurį įsilaužėliams tikriausiai sunku nulaužti, jūsų duomenys yra pažeidžiami smalsių akių. Sprendimas yra paprastas ir technologijų ekspertai jį labai rekomenduoja: įgalinkite dviejų veiksnių autentifikavimą.

„Vienas iš būdų, kaip padaryti asmeninius duomenis, kuriuos saugote ir pasiekiate naudodami savo iPhone, yra įjungti dviejų veiksnių autentifikavimą „iCloud“, – sako Therese Schachner, VPN Brains kibernetinio saugumo konsultantė. „Dviejų veiksnių autentifikavimas prideda papildomo saugumo ir privatumo jūsų nuotraukoms, dokumentams ir kitiems iCloud duomenims. Naudojant dviejų veiksnių autentifikavimą, kai prisijungiate prie „iCloud“ paskyros viename įrenginyje, būsite paraginti įvesti patvirtinimo kodą, rodomą kitame „Apple“ įrenginyje.Dėl šio papildomo patvirtinimo veiksmo įsilaužėliams bus daug sunkiau pažeisti jūsų „iCloud“ paskyrą, nes jiems reikės fizinės prieigos prie antrojo „Apple“ įrenginio.“

Shutterstock

Nepriklausomai nuo to, ar naudojate dviejų veiksnių autentifikavimą, turite turėti du papildomus svarbius veiksmus, jei pirmenybė teikiama duomenų saugumui. Pirma: nenaudokite paprastų slaptažodžių. „Žinau, kad paprastus slaptažodžius lengviau atsiminti“, – sako „Feedbeater“ technologijų ekspertas Atishas Ranjanas. „Jums gali kilti pagunda kaip slaptažodį įrašyti mamos gimtadienį arba antrąjį tėčio vardą, bet mes jums to nepatarsime. Žiūrėkite, jums gali būti patogu pateikti paprastą slaptažodį, tačiau tai taip pat yra pranašumas išorinėms šalims, kurios gali bandyti pasiekti jūsų asmeninius duomenis. Taigi, laikykite savo slaptažodžius šiek tiek sudėtingesnius. Naudokite skaičių, raidžių ir kitų dalykų seriją, kad slaptažodis būtų ilgas ir nebūtų lengvas atspėti.”

Pagaliau: kai jūsų iPhone bus paruoštas naujinimui, nelaukite per ilgai, kad atitiktumėte reikalavimus.

„Prisimeni naujinimų priminimus, kurie nuolat pasirodo jūsų iPhone? Nepraleiskite jų“, – pataria Ranjanas. „Jūsų iPhone atnaujinimas yra labai svarbus žingsnis siekiant apsaugoti jūsų asmeninius duomenis. Atnaujinimas pagerins jūsų iPhone saugos sistemą ir šifravimą bei suteiks prieigą prie naujų funkcijų, kurios savo ruožtu padės apsaugoti duomenis. Jei nežinote, kaip tinkamai atnaujinti savo iPhone, eikite į nustatymus, tada bendrieji, tada programinės įrangos naujinimas.“

Kategorija: