Jei bandote reguliuoti savo svorį, sveikatos ekspertai sutinka, kad dieną pradėkite nuo tinkamo maisto, ty. sveiki pusryčiai yra svarbiausias dalykas, kurį galite padaryti (duh). Gydytojai sako, kad pusryčių praleidimas yra „kaip nusiųsti automobilį į Indy 500 be dujų ir be alyvos“, ir yra dar viena klaida, kuri gali būti (beveik) tokia pat bloga, kaip neduoti sau jokių maistinių medžiagų, kad pradėtumėte dieną. nesubalansuotas.

„Pusryčių tikslas – pasiruošti dienai su atitinkamu kuru ir maistinėmis medžiagomis, kad palaikytų smegenis, raumenis ir visa kita organizme – optimaliai priartėtų prie dienos“, – registruota dietologė Michelle Wong. Life Time pataria.

Taigi, kas yra pats blogiausias dalykas, kurį galite padaryti rinkdamiesi, ką valgyti ryte?

Vienpusiai pusryčiai

„Kartais mes taip keliaujame, kad tiesiog ko nors čiumpame. bet ko. Tai dažnai baigiasi tuo, kas visiškai patenka į vieną maisto grupę“, - tęsia Wong. Galbūt paimsite kietai virtą kiaušinį, pusryčių batonėlį, gabalėlį skrebučio ir avižinių dribsnių puodelio (be priedų). Taip, geriau ką nors įdėti į skrandį nei nieko, bet yra keletas problemų, susijusių su vienpusiais pusryčiais.

„Gali trūkti svarbiausių maistinių medžiagų, kurios maitina kūną“, – tęsia ji. Pavyzdžiui, valgant visus b altyminius pusryčius, pavyzdžiui, kelias kalakutienos šoninės juosteles, gali nebūti kai kurių B grupės vitaminų ar skaidulų, reikalingų tinkamai energijos apykaitai palaikyti, todėl „visą dieną atsiranda vangumas ar keistas energijos trūkumas“.

"

Visų angliavandenių valgymas taip pat gali turėti neigiamą poveikį.Įprasti pusryčiai yra labai daug angliavandenių, pavyzdžiui, bandelės, bandelės ir net kai kurie kokteiliai. Kai suvartojame tokius didelius cukraus kiekius anksti ryte arba bet kuriuo paros metu, mūsų cukraus kiekis kraujyje šokteli ir galiausiai sutrinka, todėl organizmas gali kaupti gliukozės perteklių kūno riebaluose, nes ne visi angliavandeniai bus panaudoti energijai. Harvardo apmokyta mitybos psichiatrė dr. Uma Naidoo ir knygos This is Your Brain on Food autorė sutinka. Be to, vienpusiuose pusryčiuose, kuriuose yra tik angliavandenių, gali būti nepakankamai b altymų ar riebalų, kad būtų palaikoma optimali hormonų reakcija, tęsia Wong, o tai taip pat gali sukelti potraukį ir energijos bangas, bet taip pat neigiamai padidinti riebalų kiekį organizme. netinkamas insulino atsakas. Taip!"

"

Taigi – ką reikėtų valgyti vietoj to? Maistas, kuriame gausu sveikų riebalų ir b altymų, prisideda prie stabilesnio cukraus kiekio kraujyje ir daugiau liesos kūno masės, o tai skatina pagreitinti medžiagų apykaitą, sako dr. Naidoo.
Rinkis gerai subalansuotus pusryčius, pavyzdžiui, kreminį chia pudingą su uogomis, mišrią daržovių plakinį su kiaušiniais ar be jų, priklausomai nuo to, ar esate augalinis, tęsia ji.Chia sėklose yra daug ląstelienos, trumpos grandinės omega 3 riebalų rūgščių ir b altymų, todėl jos yra puikus būdas pradėti dieną, be to, užpilus uogomis ir kakavos gabalėliais, gausite daugiau antioksidantų. Daržovių skrebučiui paragaukite kryžmažiedžių daržovių, tokių kaip žiediniai kopūstai ir briuselio kopūstai, kurie yra sotūs ir gali būti pagardinti prieskoniais, žolelėmis ir prieskoniais. Tokie patiekalai lėtai virškins ir pamaitins jūsų smegenis. "

"Taip, jūs perskaitėte teisingai – Briuselio kopūstai pusryčiams. Kartais manome, kad tradicinis pusryčių maistas yra vienintelis pusryčių maistas, kurį galime valgyti, bet kas pasakys, kad pusryčiams negalima valgyti gabalėlio vištienos, brokolių ir pusės saldžiosios bulvės? Wong sutinka. O kaip apie kepsnį arba karį su rudaisiais ryžiais, kepsnį ant žalumynų lovos? Iš pradžių tai gali būti šiek tiek keista, bet mums nereikia pusryčiams valgyti blynų, vaflių ir dribsnių.Amen!"

Kategorija: