Jei kada nors buvote svorio metimo kelionėje, žinote, kad kartais gali jaustis neįtikėtinai bauginantis, kai ieškote patiekalų, kurie jus pamaitintų, bet nebūtų kaloringi. Kadangi vienintelis tikras būdas tvariai numesti svorio yra kalorijų trūkumas, labai svarbu valgyti sotų ir maistingų maistą. Vienas iš būdų, kaip išlaikyti stabilų cukraus kiekį kraujyje ir apsisaugoti nuo impulsyvių nesveikų pasirinkimų, yra užkandžiai tarp valgymų. Tačiau tai, ką užkandžiaujate, turi skirtumą. Rasti sveikų, subalansuotų užkandžių yra geriausias būdas išlikti sotiems, turėti tvarios energijos visą dieną ir matyti pastovų, nuoseklų svorio mažėjimą.

Shutterstock

Visų pirma, svarbu į svorio metimo kelionę leistis tinkamai nusiteikus. „Viena didžiausių klaidų yra nespalvotos arba „viskas arba nieko“ mentalitetas“, – sako Lisa Young, PhD, RDN, autorė „Finest Full, Végül Slim“, „Jūs neprivalote būti tobulas; mes visi esame nebaigtas darbas. O patobulinimai, net jei jie yra nedideli, yra pažanga. Štai kodėl taip svarbu kiekvieną dieną sutelkti dėmesį į savo kūno maitinimą, o ne pasinerti į ribojančią dietą. Liza pasidalino su mumis keturiais savo mėgstamiausiais sveikais užkandžiais svorio metimui, kuriuos galite išbandyti namuose.

1. Humusas ir daržovės

„Humusas ir daržovės yra puikus užkandis. Čia yra gera proga gauti spalvingų daržovių, įskaitant morkas, raudonąsias ir geltonąsias paprikas, dozę. Hummus sudėtyje yra b altymų, kurie padės jaustis sotiems. Siekite maždaug ketvirtadalio puodelio humuso ir tiek šviežių daržovių, kiek norite.”

2. Graikiškas jogurtas su šviežiomis uogomis

„Graikiškas jogurtas yra puikus užkandis, nes yra geras kalcio ir b altymų š altinis. Rinkitės neriebias veisles, todėl šis skanus užkandis yra palyginti mažai kaloringas. Pabarstykite mėgstamomis uogomis, kad gautumėte sveiką antioksidantų ir skaidulų dozę.“

Shutterstock

3. Daržovių / pupelių sriuba

„Sriubos yra puikus užkandis. Sriuba soti ir užtrunka valgyti. Puikus pasirinkimas yra daržovių sriubos, tokios kaip minestrone, b altųjų pupelių ir lęšių sriuba. Pupelėse yra skaidulų ir b altymų, kurie padeda jaustis sotiems. Vienas įspėjimas: jei valgote ne namie, būtinai patikrinkite natrio kiekį, nes daugelyje sriubų yra per daug."

4. Supjaustytas obuolys su riešutų sviestu

„Obuoliai yra puikus užkandis – daug skaidulų ir mažai kalorijų. Įdėkite šlakelį riešutų sviesto – anakardžių, migdolų arba žemės riešutų sviesto – (maždaug 1 valgomasis šaukštas), kad gautumėte porciją gerųjų riebalų ir skaidulų, kurios padės pasisotinti ir numalšinti alkį.“

Galų gale, norint numesti svorio, svarbiausia valgyti sveiką ir jums patinkantį maistą. Kitas svarbus dalykas yra tai, kiek suvalgote – nors maistas gali būti sveikas, jo per didelis kiekis gali išmušti iš kalorijų trūkumo ir neleisti matyti rezultatų. Atkreipti dėmesį į tai, ką valgote ir kiek valgote, taip pat pakankamai miegoti ir reguliariai mankštintis, yra geriausias būdas sveikai numesti svorio, kad viso proceso metu jaustumėtės geriausiai.

Kategorija: