Mes visi patyrėme mažai energijos po to, kai valgėme vieną kartą kitą. Ateinančios „maisto komos“ jausmas yra neabejotinas – nors tai gali būti sveikintina po sekmadienio priešpiečių be dugno, bet nuovargis pavalgius darbo dieną ar bet kurią dieną, kurią reikia produktyviems, yra neįtikėtinai varginantis. Maistas, kurį valgote, gali padidinti arba sumažinti jūsų dienos energijos lygį, todėl norint jaustis geriausiai ir išlaikyti pastovų energijos lygį visą dieną labai svarbu žinoti, kokie maisto produktai gerai veikia jūsų kūną, o kurie ne.

Shutterstock

Pasak Jasono Levee, MS, RD, nors visi yra skirtingi, kai kurie maisto produktai labiau iškrauna energiją nei kiti. „Dauguma kepto maisto gali priversti jaustis vangus netrukus po jų valgymo. Juose yra daugiau riebalų ir juos lengva persivalgyti, nes jie yra skanūs ir nepakartojamo skonio“, – sako jis. „Tačiau riebus maistas ilgiau virškinamas ir ilgiau laikosi skrandyje. Sujunkite tai su didesnėmis porcijomis ir gausite receptą vangiai popietei. Jei norite išlaikyti pastovų energijos lygį visą dieną, per pusryčius ir pietus geriausia vengti sunkaus ir kepto maisto.

Dar kažkas, kas gali sugadinti jūsų energiją, yra nesubalansuota lėkštė – svarbu, kad jūsų maistas būtų įvairus, kad jūsų kūnas gautų viską, ko jam reikia. Štai kodėl svarbu žinoti, kokie maisto produktai geriausiai dera, kad galėtumėte maksimaliai padidinti valgymo naudą sveikatai. „Angliavandeniai padeda sustiprinti mūsų energiją, tačiau patys savaime paprastai neteikia pasitenkinimo ir netrukus grįšite.Svarbu angliavandenius derinti su b altymais ir (arba) riebalais, kad būtų užtikrintas ilgalaikis pasitenkinimas“, – sako Levee. Kai kurie jo rekomenduojami deriniai yra vaisiai su riešutais arba riešutų sviestu, daržovės ir humusas arba gvakamolė, arba uogos ir jogurtas su chia, linų sėmenimis ar kanapėmis. Tai visi geri užkandžiai, kuriuos galima valgyti tarp valgymų, kurie suteiks energijos visą dieną.

Shutterstock

Kitas svarbus gyvenimo būdo aspektas, skatinantis gerą energiją, yra hidratacija, į kurią, Levee teigimu, daugelis žmonių neatsižvelgia. „Kai nesame pakankamai hidratuoti, energijos lygis ir nuotaika gali būti blogai kontroliuojami. Todėl labai svarbu, kad visą dieną išgertumėte pakankamai skysčių“, – sako jis, – „vanduo (neputojas, putojantis, pagardintas, kad ir kaip jums patinka) yra geriausias drėkintuvas, nors kai kurie kiti gėrimai, pavyzdžiui, nesaldintos žolelių arbatos, gali būti naudingi. gerai.“ Jis taip pat sako, kad drėkinamieji maisto produktai yra naudingi papildai, nes toks geras maistas kaip greipfrutai, arbūzas, agurkas, ridikai ir pomidorai labai drėkina, o reguliariai įtraukiant į dietą, gali padėti išlaikyti hidrataciją.

Sumažinti sunkaus, kepto maisto, kurio virškinimas užtrunka ilgiau ir kuris savo ruožtu išeikvoja energiją, mažinimas yra viena svarbi dietos dalis, kuri leidžia jums jaustis geriausiai. Lygiai taip pat būtina sutelkti dėmesį į maisto produktų, kurie suteikia jums energijos, pavyzdžiui, užkandžių, kuriuose yra angliavandenių, riebalų ir b altymų balanso, pridėjimą. Apskritai, rasti pusiausvyrą tarp to, ką ir kaip valgote, taip pat siekti išlaikyti hidrataciją, yra puikūs būdai maitinti kūną, turėti ilgalaikės energijos ir vadovauti sveikam gyvenimo būdui.

Kategorija: