Kava daugeliui yra neatsiejama ryto dalis. Nesvarbu, ar išvakarėse nemiegojote pakankamai, ar jums reikia papildomos motyvacijos dozės, kava yra daugelio žmonių produktyvumo didinimo rėžimas. Tai netgi gali turėti daug naudos sveikatai – kai kurie tyrimai parodė, kad reguliariai kavą geriantys asmenys turi mažesnę riziką susirgti tokiomis ligomis kaip diabetas ir demencija, ir tai gali padėti numesti svorio. Tačiau, priklausomai nuo to, kaip ją ruošiate, kavoje gali būti nepageidaujamo cukraus, kalorijų ir riebalų, kurie gali neleisti jums pasiekti savo sveikatos tikslų. Koks yra geriausias veiksmų planas, jei norite rinktis sveikiau, bet nenorite prarasti dienos kofeino dozės?

Shutterstock

Pasak Carrie Bonfitto, NC, BCHN, Los Andžele įsikūrusios sveikatingumo ekspertės ir knygos „Ką gaminti, kodėl tai valgyti“ autorės, kofeino energijos papildymas gali turėti nepageidaujamų pasekmių. „Nors kava turi naudos dėl joje esančių antioksidantų, joje taip pat yra kofeino, kuris yra stimuliatorius, kuris veikia nervų sistemą, sukeldamas atsaką „kovok arba bėk“, – sako ji. „Lėtinis vartojimas gali padidinti streso hormonų gamybą. „Pakilimo“ jausmas, kurį patiriame vartodami kofeiną, gali trukti organizme net 10 valandų, pablogindamas miegą ir sukeldamas amerikietiškus kalnelius nuotaikų svyravimus ir potraukį cukrui, kai sloga išnyksta. Be to, kofeinas gali išeikvoti jūsų organizmą nuo pagrindinių maistinių medžiagų, pvz., cinko ir vitamino C, kurie yra gyvybiškai svarbūs imuninės sistemos funkcionavimui.

Taigi, ką galite gerti, kad gautumėte tą patį energijos užtaisą be nepageidaujamo poveikio sveikatai. „Bonfitto“ ryte yra skrudinta žolelių arbata, ypač pagaminta iš karobų, cikorijų ir miežių.„Jie atrodo taip pat kaip kava, yra panašaus skonio ir juose yra natūralių antioksidantų, kurie padidina energiją be kofeino“, – sako ji. „Jei man reikia papildomo stimulo, įdėsiu dvigubą maišelį su jazminų žaliosios arbatos maišeliu ir skrudintu. žolelių arbatos maišelis. Žaliojoje arbatoje yra apie 75% mažiau kofeino nei kavoje, be to, joje yra L-teanino – aminorūgšties, kuri ramina nervų sistemą ir apsaugo nuo „kovok arba bėk“ atsako. Žalioji arbata taip pat turi unikalią naudą sveikatai, įskaitant daug antioksidantų ir EGCG, kurie skatina svorio mažėjimą.

Shutterstock

Net ir vis tiek kartais niekas taip nepasitaiko kaip geros kavos puodelis, ypač per baisų vidurdienio nuosmukį. Jei nenorite visiškai skirtis su kava, ar yra bent sveikesnis būdas ją paruošti? Visų pirma, Bonfitto rekomenduoja įsitikinti, kad perkama kava yra ekologiška. Kava yra vienas iš labiausiai pesticidais purškiamų kultūrų, o veikiamas šių pesticidų gali priversti jūsų kepenis dirbti per daug.Pirkdami ekologišką kavą būsite tikri, kad ją gausite paprasčiausia ir natūraliausia forma. „Taip pat turėtumėte vengti pridėti cukraus, dirbtinių saldiklių ir netikrų kremų. Geriausias pasirinkimas bus išgerti vieną puodelį juodos kavos (su šlakeliu pasirinkto pieno, jei reikia). Jei negalite gyventi be kasdienio rytinės kavos ritualo, visiškai jos atsisakyti nebūtina. Geriau sutelkite dėmesį į kokybę, kurią perkate, ką pridedate ir kiek jo geriate.

Kategorija: