Vaisiai yra neabejotinai vienas geriausių maisto produktų, kuriuos galite reguliariai vartoti, kad pamaitintumėte gerai subalansuotą mitybą, leidžiančią atrodyti ir jaustis puikiai iš vidaus. Daugelyje vaisių gausu vitaminų ir mineralų, kurie gali padėti numesti svorio, pagerinti hidrataciją ir netgi sustiprinti imuninę sistemą, užkertant kelią ligoms. Nesant naudos, kai kurie vaisiai netgi gali padėti pašalinti uždegimą ir pilvo pūtimą, sumažinti diskomfortą ir atskleisti akivaizdžiai plokštesnį pilvą, kuris nėra kupinas dujų ir skausmo. Nors tikrai negalite suklysti į savo kasdienį racioną įtraukdami bet kokius vaisių variantus, ekspertai prisiekia šiais keturiais būdais, kad šį pavasarį pasieksite sveikiausią kūną ir lengvai nugalėsite pilvo pūtimą.

Shutterstock

Vynuogės

Greitas ir lengvas užkandis kelias dienas, vynuogės taip pat puikiai padeda sumažinti uždegimą ir sumažinti diskomfortą pilve. „Vynuogėse yra daugybė dažniausiai vartojamų dietinių fitocheminių medžiagų. Augalinės kilmės polifenoliniai junginiai yra gerai žinomi dėl savo antioksidacinių savybių. Naujausi įrodymai rodo, kad ši priešuždegiminė veikla turėtų svarbių pasekmių sveikatos palaikymui ir ligų rizikos mažinimui“, – aiškina dr. Rashmi Byakodi. Kitaip tariant, vynuogėse esantys antioksidantai padės sumažinti uždegimą ir diskomfortą, galiausiai atskleisdami plokštesnį pilvą. Dr. Byakodi taip pat pažymi, kad buvo įrodyta, kad vynuogės turi naudos širdies ir kraujagyslių sistemai, kovodamos su širdies ligomis ir uždegimais.

Shutterstock

vyšnios

Vasaros mėgstamiausios vyšnios tiek saldžiomis, tiek rūgštomis formomis yra daug antioksidantų, kurios gali turėti didelį poveikį pilvo pūtimui ir uždegimams.„Tyrimas atskleidė, kad kasdienis raugintų vyšnių vartojimas gali padėti susilpninti uždegimines ir oksidacines reakcijas fizinio krūvio sukelto raumenų pažeidimo metu“, – sako dr. Byakodi. Tačiau panašu, kad aitroškesnio skonio vyšnios dar geriau paveiks pilvo pūtimą. „Rautų vyšnių vartojimas sumažino kai kuriuos metabolinio sindromo fenotipus ir sumažino tiek sisteminį, tiek vietinį uždegimą.“

Shutterstock

Pomidoras

Mažiau užkandžiaujantys vaisiai ir geriau pavalgyti, pomidorai yra pripildyti maistinių medžiagų, kurios gali padėti pašalinti pilvo pūtimą ir aprūpinti jūsų organizmą daugybe vitaminų ir mineralų. Daktaras Waqas Ahmat Buttar paaiškina, kad pomidoruose gausu antioksidantų, kurie mažina laisvųjų radikalų daromą žalą ir neleidžia vystytis degeneracinėms ligoms. "Pomidorų vartojimas buvo susijęs su sumažėjusia uždegiminių procesų, vėžio ir lėtinių neužkrečiamųjų ligų (CNCD), įskaitant širdies ir kraujagyslių ligas (ŠKL), tokias kaip koronarinė širdies liga, hipertenzija, diabetas ir nutukimas, rizika", - aiškina jis.Pabandykite pasigaminti makaronų padažą nuo nulio arba į kitas salotas įdėkite šviežių pomidorų, jei nuolat susiduriate su pilvo pūtimu.

Shutterstock

Mėlynės

Lengva pusryčiams užberti avižinių dribsnių ar jogurto, mėlynės yra dar vienas antioksidantų turintis vaisius, galintis pašalinti pilvo pūtimą ir diskomfortą, kad pilvas būtų plokštesnis. "Vaisiai yra antioksidantai, o tai reiškia, kad jie padeda išlaikyti ląstelių vientisumą ir audinių formavimąsi bei vystymąsi valdydami junginius, kurie linkę sutrikdyti normalų funkcionavimą", - aiškina magistrė Caitlin Carr. Taip pat gausu skaidulų ir daug vandens, mėlynės padės pagerinti virškinimą ir natūraliai sumažins pilvo pūtimą. Nestinga būdų, kaip jas įtraukti į savo mitybą, per dieną sugriebkite saują mėlynių, kad geriau jaustumėtės odoje ir pašalintumėte pilvo pūtimą, kai stengiatės numesti svorio.

Kategorija: