Jei matote bet kokius rezultatus ar pokyčius savo gyvenime, galiausiai lemia jūsų įpročiai. Nuo kūno rengybos iki karjeros – tyčinis savo kasdienybė yra geriausias būdas pasiekti savo tikslus. Tai prasideda nuo ritualų, kurių laikotės kiekvieną rytą – prasidėjus laisva diena bus lengviau išlaikyti tą pagreitį visą dieną. Jei norite visą dieną būti produktyvesni, kokius įpročius galite įtraukti į savo kasdienybę ryte, kurie padės pasiekti savo tikslus? Pasiteiravome Wasimo Hajjiri, kūno rengybos profesionalo, autoriaus ir verslo trenerio, kokių patarimų jis turi, kaip pasiruošti sėkmei vos pabudus kiekvieną dieną.

Shutterstock

Visų pirma, svarbu pažymėti, kad kaip geri įpročiai gali jus pakelti, blogi įpročiai gali jus sugriauti. Kokie dalykai, kuriuos galite daryti kiekvieną rytą, priverčia jus patirti nesėkmę? „Iš karto patikrinkite savo telefoną ir naršykite el. laiškus bei socialinę žiniasklaidą arba žiūrėkite naujienas“, - sako Hajjiri, „pirmosios 30 minučių dienos nustato toną visai dienai, jei pradedate nuo socialinės žiniasklaidos, tai yra pats blogiausias dalykas. Jūs galite padaryti. Buvo atlikta daug tyrimų apie neigiamą jo poveikį psichinei sveikatai. Taigi, jei savo dieną pradedate neigiamai, tai paprastai atsiliepia viskam kitam.“

Hajjiri taip pat pažymi, kad miegas arba nenuoseklus pabudimo grafikas taip pat gali būti sudėtingas. „Kuo daugiau suteiksite savo protui galimybę jaustis patogiai, tuo sunkiau bus atlikti užduotis, esančias jūsų darbų sąraše, ypač sudėtingas. Mūsų smegenys nėra pritaikytos komfortui, todėl mes visada jaučiame tam tikrą pasipriešinimą imtis veiksmų – taip, kaip jūs įveikiate, tai yra daryti tai, kas jums nepatinka, ir priversti save tai daryti.Hajjiri pasidalino trimis pagrindiniais dalykais, kuriuos jis rekomenduoja daryti kiekvieną rytą, jei norite būti produktyvesni.

Pratimai

Mankšta turi daug naudos jūsų fizinei ir psichinei sveikatai. Tačiau žmonės gali nesuprasti, kad jums nereikia daug mankštintis, kad gautumėte naudos. „Užtruksite nuo 5 iki 15 minučių, kad pajudėtumėte ir pradėtumėte pumpuoti kraują (padės),“ – sako Hajjiri: „Tai gali būti vaikščiojimas, joga ar tempimas“.

Shutterstock

Žurnalai

Svarbu užsirašyti savo planus, siekius ir mintis gali padėti įsivaizduoti savo tikslus, suteikti erdvės dėkingumui ir apdoroti emocijas. Hajjiri siūlo elgtis paprastai ir skirti 5 minutes savo dienos tikslams, dalykų, už kuriuos esate dėkingas, sąrašą ir dalykų, kuriuos mylite, sąrašą. Tai padės jums pradėti savo dieną teigiamai ir susidaryti aiškų vaizdą apie tai, ką turite padaryti.

Meditacija

Meditacija turi daug naudos valdant stresą ir gerinant miego kokybę. Hajjiri rekomenduoja kiekvieną rytą skirti bent 5 minutes meditacijai. „Yra daug nemokamų programų, kurias galite naudoti (jei nesate tikri, nuo ko pradėti). Siūlau padaryti ką nors paprasto, pavyzdžiui, giliai įkvėpti iš nosies ir lėtai iškvėpti iš burnos.“

Pradėkite dieną atsipalaiduodami, galvodami apie teigiamas mintis ir turėdami žaidimo planą, ką reikia padaryti, kad būtumėte produktyvūs ir jaustumėtės geriausiai. Taip pat svarbu laikytis paprasto ir realistiško asmeninio tvarkaraščio – vos 15 minučių per dieną skirkite visiems šiems dalykams ryte, kad suteiktumėte reikiamą impulsą audringai praleisti dieną.

Kategorija: