Nors spuogai gali atsirasti dėl daugelio veiksnių (genetikos, hormonų, dėl dietos ir kt.), vienas dažnas bėrimų k altininkas yra komedogeniniai makiažo produktai. Šis terminas reiškia makiažą, kuris gali užkimšti ir blokuoti poras dėl aliejaus pagrindu pagamintų ingredientų ar alkoholio, galinčio sukelti inkštirus. Susisiekėme su profesionalia makiažo meistre Mary Winkenwerder ir kosmetologe Melissa Gilbert, kad sužinotume daugiau apie vieną įprastą komedogeninio pagrindo tipą, galintį sukelti spuogus, ir sveikesnes jūsų odos alternatyvas.

Shutterstock

1 patarimas: venkite pagrindo produktų, kurių sudedamoji dalis yra mineralinis aliejus

Pagrindo produktai, kurių sudėtyje yra mineralinio aliejaus, gali dar labiau pabloginti į spuogus linkusią odą, aiškina Winkenwerder. „Mineralinis aliejus linkęs kimšti poras, o neapdoroti, natūralūs, neapdoroti aliejai sklandžiai įsilieja į odos paviršių“, – sako ji. Pagrindas, kurio sudėtyje yra mineralinio aliejaus, užteptas tiesiai ant spuoguotos odos, gali „užkimšti poras ir pabloginti odos ramybę“, – pabrėžia ji.

Kiti įprastuose produktuose esantys aliejai, pasak Gilberto, taip pat gali prisidėti prie spuogų atsiradimo arba juos sukelti. „Venkite produktų, kuriuose yra aliejų“, – pataria ji. "Tai apima migdolų, avokadų ir kokosų aliejų." Pasak jos, šie aliejai yra labai komedogeniški, o tai reiškia, kad jie gali užkimšti jūsų poras. Ji taip pat sako, kad „bet kokia kaina venkite kvapų, nes šie produktai gali sukelti jūsų odos reakciją, dėl kurios pablogės dėmės ir riebumas.”

Shutterstock

2 patarimas: raskite alternatyvą be aliejaus (ir patikrinkite galiojimo datą!)

Jei nerimaujate dėl odos, linkusios į spuogus, Gilbertas sako, kad geriausia pradėti naudoti nekomedogeninius ir be riebalų produktus. „Šie produktai buvo sukurti specialiai tam, kad būtų išvengta porų užsikimšimo ir išsiveržimų“, – priduria ji. „Naudokite vandens pagrindo formules ir su spuogais kovojančius ingredientus, tokius kaip salicilo rūgštis ir apsauginė mineralinė kosmetika“. Ji taip pat siūlo ieškoti „lengvesnio svorio“ produktų ir, kad net „jei tai pilnai dengiantis makiažo pagrindas, jo formulė turi būti lengva, kad nepriliptų prie porų ir nepriliptų prie veido dėmių“.

Tepant pagrindą ant spuoguotos odos, ji nurodo „naudoti šiek tiek produkto, sutelkiant dėmesį į veido centrą ir drėgnu grožio trintuvu arba pagrindo šepetėliu pasukti į išorę“. Jei ieškote daugiau dengimo tam tikrose srityse, ji sako: „Daugiau produkto užtepkite pirštu arba tikslaus maišymo šepetėliu“, nes taip išvengsite storo ir sunkaus pagrindo.

Shutterstock

Winkenwerder sutinka ir teigia, kad naudojant makiažą būtina „valyti odą bent du kartus per dieną“, nes „sezonais, kai jūsų asmeniniai spuogai linkę paūmėti, rekomenduojamas dvigubas valymas“. Kitas Winkenwerder akcentas yra tas, kad pasibaigusio galiojimo pagrindo gaminio dėvėjimas sukelia sumaištį spuoguotai odai. „Įsitikinkite, kad visi jūsų makiažo pagrindo produktai yra švieži arba neviršija produkto pakuotės nurodytos galiojimo datos“, - daro išvadą ji. „Visą laiką laikykite švarius dangtelį ir buteliuko angą, kad užtikrintumėte gerą sveikatą ir gerą savijautą.“

Kategorija: