Jei bandote numesti svorio, tikriausiai jau žinote, kokia svarbi medžiagų apykaita yra šiam procesui. Pasiekę greitesnę medžiagų apykaitą galėsite sudeginti daugiau kalorijų, išvengti svorio padidėjimo ir netgi apsaugoti jus nuo rimtų ligų, tokių kaip širdies liga, diabetas, insultas ir kt.

Taigi, koks yra geriausias būdas pagreitinti medžiagų apykaitą keliaujant į svorio metimo kelionę? Dietologė Kiran Campbell, RDN, teigia, kad nors šis procesas daugiausia susijęs su genetika, „tam tikru mastu juo galima manipuliuoti keičiant mitybą ir gyvenimo būdą.” Viena iš galimybių – vartoti papildus, kurie aprūpins jūsų organizmą visomis jam reikalingomis maistinėmis medžiagomis.

Norėdami sužinoti daugiau, paklausėme Campbell apie geriausią priedą, kurį galite vartoti kiekvieną dieną, kad pagerintumėte medžiagų apykaitą ir priartėtumėte prie savo svorio metimo tikslų: išbandyto ir tikro multivitamino.

Shutterstock

Multivitaminai

Rinkoje yra daug papildų, kurie gali suteikti vitaminų, maistinių medžiagų ir mineralų, kad pagreitintų jūsų organizmo medžiagų apykaitą, tačiau Campbell teigia, kad jei ji rekomenduotų vartoti tik vieną, tai būtų multivitaminai.

"Mūsų mityba suteikia energijos, reikalingos medžiagų apykaitos procesams vykdyti, paaiškina Campbell: panašiai kaip automobiliui reikia kuro, mūsų organizmui taip pat reikia „kuro“ angliavandenių, riebalų, b altymų, vandens ir vitaminų pavidalu. ir mineralai. Tačiau ne visi kasdien gauna tiek pat šio kuro. Campbell sako, kad todėl multivitaminai yra puikus pasirinkimas.Šis priedas bus tam tikras mitybos draudimas, kompensuojantis bet kurią jūsų dietos dalį, kurios gali būti nepakankama."

"Mūsų kūnai yra labai sudėtingi, tačiau savarankiški įrenginiai. Jiems reikia daug įvairių maistinių medžiagų, kad palaikytų jūsų medžiagų apykaitą, aiškina ji. Tai pasakius, nėra dviejų vienodų žmonių. Mes nevalgome tų pačių dalykų. Negauname tiek pratimų, nei saulės šviesos. Ir mes nepraktikuojame tų pačių sveikos (ar nesveikos) gyvensenos įpročių. Tačiau multivitaminai gali būti universalesnis sprendimas to, ko mums trūksta."

"Multivitaminų vartojimas yra puikus būdas išvengti B grupės vitaminų, vitamino C, geležies ir magnio trūkumo. Campbell pažymi, kad jei jūsų kūnas negauna pakankamai visų šių vitaminų ir mineralų, galite susidurti su kliūtimis, tokiomis kaip fizinis ir protinis nuovargis, apetito praradimas ir net depresija. Visos šios problemos gali rimtai pakenkti jūsų sveikatai, įskaitant sumažėjusį metabolizmą dėl gyvenimo būdo pokyčių.Taigi, kalbant apie medžiagų apykaitos palaikymą ar galbūt net pagreitinimą, ypač svarbu išvengti vitaminų ir mineralų trūkumo naudojant multivitaminus, sako ji."

"

Vis dėlto Campbell pabrėžia, kaip svarbu palaikyti medžiagų apykaitą. Ji sako, kad svarbiausia yra priežiūra, o ne bandymas padidinti tai, ko genetika nesuteikė.
Taigi, koks yra jos geriausias metabolizmo palaikymo patarimas? Campbell sako, kad nieko nėra geriau už sveiką maistą ir pakankamai mankštą. Mano pasiūlymas yra laikytis subalansuotos mitybos ir mankštos, kad išlaikytumėte dabartinę medžiagų apykaitos funkciją ir išvengtumėte bet kokio nuosmukio senstant, daro išvadą ji. Mums atrodo geras planas!"

Kategorija: