B altos duonos skonis yra neabejotinai klasikinis ir gali būti nostalgiškas (pagalvokite: „Wonder Bread“ ir panašių prekių ženklų). Kadangi šis perdirbtas maistas yra nesenstantis ir patogus, sveikatos ekspertai įspėja, kad jame pridėtas cukrus, cheminės medžiagos ir kiti priedai laikui bėgant gali labai pakenkti jūsų sveikatai, o tokiuose produktuose dažnai trūksta maistinių medžiagų, kurių gali suteikti kitos duonos rūšys. Susisiekėme su registruota dietologe Trista Best, registruotu mitybos specialistu Jay Cowin, NNCP, RNT, RNC, CHN, CSNA ir Christine VanDoren, CN, CPT, sertifikuota asmenine trenere ir mitybos specialiste, kad sužinotume daugiau apie b altos duonos trūkumus ir sveikesnes jos alternatyvas.

Shutterstock

Kaip apdorota b alta duona gali atgrasyti nuo jūsų sveikatos tikslų

Kai reikia pirkti duoną, tai gali būti neįtikėtina, nes yra daugybė pasirinkimų, pripažįsta VanDoren. Sudedamųjų dalių sąrašai būna gana ilgi, ir dažniausiai net nežinai, kas laikoma sveika. „Vienas dalykas, kuris yra gana tikras, yra tai, kad b alta duona neturėtų būti tai, ko siekiate“, – sako ji.

Shutterstock

B alta duona yra ne tik „nesveika“, bet ir „nebus sąjungininkė“ jūsų sveikatos gerinimo ar galimose svorio metimo kelionėse, priduria ji. Ji yra „kaloringesnė“ nei kitos duonos gaminiai, „mažai skaidulų, mažiau b altymų, turi minimalų maistinių medžiagų kiekį ir nėra sotus (dėl to galite siekti daugiau“, – aiškina ji. B alta duona, VanDoren taip pat pabrėžia , "taip pat gali būti balintų miltų, gali būti nesveikų aliejų ir paprastai yra dirbtinių ingredientų".„B altoje duonoje maistinių skaidulų yra mažiau nei viso grūdo duonos gaminiuose“, - sutinka Bestas. Ji pabrėžia, kad dėl to b alta duona „mažiau mažina cholesterolio kiekį, neleidžia persivalgyti“ ir maitina sveikų žarnyno bakterijų.

Shutterstock

Cowin b altą duoną vadina „mažiausiai sveikąja duona“, nes ji dažnai gaminama iš rafinuotų miltų – angliavandenių, iš kurių „malimo proceso metu netenkama maistinių medžiagų“. Šioje duonoje taip pat yra daug cukraus ir natrio, todėl jis gali prisidėti prie sveikatos problemų, tokių kaip nutukimas ir širdies ligos.

„Jei ieškote sveikos alternatyvos (b altai duonai), siūlau vietoj jos naudoti viso grūdo duoną“, – pataria Cowin. „Viso grūdo duona gaminama iš miltų, į kuriuos įeina visi grūdai, įskaitant sėlenas, endospermą ir gemalus. Jame yra mažiau kalorijų nei b altoje duonoje ir daug skaidulų bei maistinių medžiagų, teigia Cowinas, o tai gali „padėti reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir palaikyti energijos visą dieną.“ Skamba kaip abipusiai laimėjimas!

Kategorija: