Graži oda prasideda iš vidaus. Žinoma, genetika ir gera odos priežiūra tikrai padeda, bet jei tuos dalykus išbraukiate iš lygties, liksite geri įpročiai ir dieta, kurioje akcentuojamas šviežias visavertis maistas. Jei kada nors susimąstėte, ko, dermatologų nuomone, turėtumėte valgyti daugiau, kad oda būtų kuo švytinesnė, SHEFinds kreipėsi tiesiai į š altinį. Mehmetas Gökeris, „Vera Clinic“ dermatologijos specialistas, sako, kad kiekvieną dieną turėtumėte dėti šiuos keturis maisto produktus į savo lėkštę, kad oda atrodytų jaunesnė nei 40 metų.

Daržovės

„Daržovėse gausu maistinių medžiagų, jose mažai kalorijų, jose yra antioksidantų, kurie padeda sumažinti širdies ligų, kataraktos ir tam tikrų vėžio formų riziką“, – sako Gökeris.„Daugelyje daržovių taip pat gausu vitamino C, kuris atlieka lemiamą vaidmenį gaminant kolageną, kuris yra labai svarbus odai. Kai kurios geriausios daržovės, kurias turėtumėte įtraukti į savo racioną, yra žalumynai, paprikos, pomidorai ir brokoliai."

Avokadai

„Avokadai yra daug maistinių medžiagų, kuriuose gausu mononesočiųjų riebalų ir antioksidantų, kurie padeda palaikyti sveiką odos membraną ir užkerta kelią laisvųjų radikalų žalai, kuri sukelia senėjimą“, – sako Gökeris.

Shutterstock

Riebi žuvis

„Riebiosios žuvys, taip pat žinomos kaip riebios žuvys, tokios kaip lašiša ir tunas, yra kupinos omega-3 riebalų rūgščių“, – sako Gökeris. „Omega-3 riebalų rūgštys yra susijusios su stipriu odos barjeru. Daugelyje žuvų rūšių yra daug b altymų, kuriuos svarbu valgyti, kad jūsų kūnas galėtų gaminti kolageną ir elastiną bei pagerinti bendrą odos būklę.

Ypatingo spaudimo alyvuogių aliejus

Neįsigykite į mitą, kad mus vargina blogi. Tiesą sakant, Göker sako, kad alyvuogių aliejus yra vienas sveikiausių aliejų, dėl kurio jūsų oda atrodys jaunesnė. „Aliejaus siūlomi mononesotieji riebalai yra susiję su padidėjusiu odos elastingumu ir stangrumu“, – sako Gökeris.

Šiuos keturis maisto produktus lengva rasti ir įtraukti į įvairius receptus ir jie gali labai pakeisti jūsų odos būklę.

Kategorija: