Širdies liga yra pagrindinė vyrų ir moterų mirties priežastis Jungtinėse Valstijose. Nors nekontroliuojami dalykai, tokie kaip genetika ir senėjimas, gali sukelti jūsų polinkį, jūsų gyvenimo būdas, ypač dieta ir mankšta, yra du didžiausi veiksniai, didinantys jūsų riziką. Vienas dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį stebėdami savo širdies sveikatą, yra cholesterolio kiekis.

Shutterstock

Cholesterolis yra kraujyje esanti vaškinė medžiaga, būtina sveikų ląstelių gamybai. „Didelis cholesterolio kiekis yra padidėjęs bendrojo cholesterolio arba MTL cholesterolio kiekis kraujyje, o tai yra geras viso mūsų kūno cholesterolio rodiklis“, – sako Cesar Sauza, MS, RD, „AltaMed He alth Services“ registruotas dietologas. „MTL cholesterolis yra mūsų blogojo cholesterolio ir labiau tikėtina, kad jis gali sukelti įvairių rūšių širdies ligas.DTL cholesterolis yra mūsų gerasis cholesterolis, o didesnis DTL cholesterolio kiekis sumažina širdies ligų riziką. Kai turite per daug „blogojo“ MTL cholesterolio, gali užsikimšti arterijos ir netgi padidėti insulto rizika.

Jūsų mityba yra vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių jūsų širdies sveikatą, ir tikriausiai girdėjote, kad reikėtų vengti raudonos mėsos ir kepto maisto, kai jau rizikuojate susirgti širdies ligomis. Tačiau, anot Sauzos, blogiausia valgyti, jei nori turėti omenyje širdies sveikatą, yra cukrus.

„Daug cukraus turinti dieta, be abejo, yra didžiausias didelio cholesterolio kiekio arba padidėjusio lipidų ir cholesterolio kiekio apskritai rizikos veiksnys“. Itin perdirbtas maistas taip pat padidina cholesterolio kiekį dėl paprastai didelio sočiųjų riebalų kiekio, todėl viskas, kas ypač susijusi su perdirbtu cukrumi, kelia dvigubą grėsmę. Sauza pažymi, kad apdoroti ir fasuoti kepiniai ir saldūs skanėstai yra vieni blogiausių širdies sveikatai.

Shutterstock

Be nesveikų dalykų mažinimo, ką galite įtraukti į savo mitybą, siekdami optimalios ilgalaikės sveikatos? Kažkas, ką Sauza rekomenduoja, yra užtikrinti, kad jame būtų daug skaidulų. „Maistas, kuriame gausu skaidulų, padeda skaidyti cholesterolį ir riebalus, kurie gali kauptis mūsų kraujagyslėse“, – aiškina jis. Jis taip pat pabrėžia sveikų riebalų svarbą: „Sveiki riebalai yra sveiki širdžiai ir esminė mūsų mitybos dalis, omega-3 turtinga riebi žuvis ir jūros gėrybės, taip pat avokadas, aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus ir riešutai/sėklos. kaip sveikos širdžiai mitybos dalis.“

Jei jau rizikuojate susirgti širdies ligomis, perdirbtų kepinių atsisakymas yra vienas iš būdų sumažinti riziką, nes cukrus ir itin perdirbtas maistas yra dvi didžiausios grėsmės jūsų širdies sveikatai. Be to, turėtumėte įsitikinti, kad reguliariai dirbate su daug skaidulų turinčiu maistu ir sveikųjų riebalų š altiniais, nes visa tai ilgainiui palaikys jūsų širdies ir kraujagyslių sveikatą.

Kategorija: