B altymai yra vienas iš trijų pagrindinių makroelementų, reikalingų bet kokiai gerai subalansuotai mitybai, ypač jei stengiatės numesti svorio. Nors angliavandeniai ir riebalai turi savo funkcijas pagal jūsų mitybos planą, b altymai yra ypač naudingi didinant sotumą, mažinant persivalgymą ir skatinant medžiagų apykaitą sveikam riebalų deginimui.

Galite rinkti b altymus iš įvairių š altinių – nuo liesos mėsos iki pieno produktų, tačiau kai kurie b altymų š altiniai yra natūraliai maistingesni nei kiti ir leis lengvai pasiekti savo tikslus. Kai dirbate, kad pagerintumėte savo gyvenimo būdą ir skatintumėte geresnę sveikatą, tai yra trys pagrindiniai b altymų š altiniai, kuriuos ekspertai rekomenduoja šią vasarą įtraukti į savo mitybą siekiant numesti svorio.

Shutterstock

riebi žuvis

Žuvis yra vienas geriausių b altymų š altinių, nes tuo pat metu joje gausu ir sveikųjų riebalų, o tai reiškia, kad ji turi didesnį gebėjimą išlaikyti sotumą ir aprūpinti organizmą įvairiomis kitomis maistinėmis medžiagomis. „(Žuvis) yra puikus omega 3 riebalų rūgščių ir vitamino D š altinis, padedantis sumažinti uždegimą, reguliuoti imuninę sveikatą ir palaikyti virškinimą“, – aiškina dietologė Heather Hanks.

Reguliariai valgydami žuvį (nors ir ne kasdien, nes tai gali sukelti apsinuodijimą gyvsidabriu), netgi galite valgyti mažesnes porcijas ir pasiekti kalorijų deficitą neatimdami savęs, nes tai yra labai vertingas maistas, kuris iš tikrųjų pasisotins. likti patenkintas. „Pietums išbandykite lašišos salotas su mažai angliavandenių turinčiomis daržovėmis, kad padidintumėte sotumą, padidintumėte energijos lygį ir pagerintumėte virškinimą. Lašiša taip pat puikiai dera su daržovėmis vakare arba su omletu ryte“, – pataria Hanksas.

Shutterstock

Kiaušiniai

Kiaušiniai yra dietologų mėgstamiausias b altymų š altinis ir dėl geros priežasties. Mažai kalorijų ir daug b altymų turintis kiaušinių valgymas pusryčiams kiekvieną dieną pradeda rytą pusryčiais, kurie suteiks pakankamai energijos ryte ir sumažins poreikį užkandžiauti. „Kiaušiniuose vidutiniškai yra apie 6 gramus aukštos kokybės b altymų ir tik 78 kalorijas. Daug b altymų turinčios dietos dažnai reiškia didelį sotumo lygį. Iš dalies taip yra todėl, kad b altymai teigiamai veikia sotumo hormonus, tokius kaip cholecistokininas, kuris padeda slopinti skrandžio ištuštinimą (dar žinomas kaip ilgiau išlaikyti sotumą)“, – aiškina registruota dietologė Arika Hoscheit.

B altymų kiekis kiaušiniuose reiškia, kad jie virškinami ilgiau nei gausūs pusryčiai su angliavandeniais, o Hoscheit paaiškina, kad tai yra dėl didesnių molekulių, kurioms suskaidyti į aminorūgštis reikia daugiau energijos nei angliavandeniams. „Maistas, kuriame gausu b altymų, pavyzdžiui, kiaušiniai, padeda ilgiau jaustis patenkintiems, todėl mažiau pasieksite nereikalingų kalorijų“, – sako jis.Kiaušiniai taip pat gali padėti reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, padėti slopinti potraukį, kad būtų išvengta persivalgymo ir nereikalingo užkandžiavimo visą dieną.

Shutterstock

Pupelės ir ankštinės daržovės

Jei laikotės augalinės dietos, pupelės ir ankštiniai augalai bus geriausias pasirinkimas norint suvartoti pakankamą kiekį b altymų, kad padėtų numesti svorio ir palaikyti svorį. Jie yra ne tik be riebalų b altymų š altinis, bet ir iš dalies sudaryti iš skaidulų ir angliavandenių, kurie gali padėti pasisotinti ir pasiūlyti lėtai išskiriančią energiją visą dieną. Pupelės taip pat puikiai tinka virškinimui, taigi, jei kovojate su vidurių užkietėjimu, padidinę suvartojamų pupelių kiekį galite numesti svorio ir pagerinti reguliarumą. Registruota dietologė Laura Sebring pažymi, kad kai kuriose pupelėse, tokiose kaip lęšiai ir avinžirniai, taip pat yra daug magnio, kuris gali padėti pagreitinti medžiagų apykaitą, dar lengviau deginti riebalus ramybėje ir pasiekti svorio metimo tikslus neatimant iš organizmo maistinių medžiagų. reikia.

Kategorija: