Protarpinis badavimas per pastaruosius kelerius metus tapo populiari dietos tendencija, nes daugelis žmonių, išbandžiusių šį režimą, pranešė apie didelę sėkmę skatinant svorio metimą. Nors ši dieta gali būti ne visiems tinkamas pasirinkimas, ji veikia gerai, kai atliekama teisingai.

Iš tikrųjų yra keletas būdų, kaip netinkamai pasninkauti su pertraukomis – ir tai gali pakenkti jūsų sveikatai. Jei ketinate išbandyti šią dietą, pirmiausia svarbu sužinoti visus faktus.

Štai viskas, ką reikia žinoti, jei ketinate pasninkauti su pertraukomis:

Protarpinis pasninkas yra tai, kada valgai, o ne tai, ką valgai

Viena iš priežasčių, kodėl protarpinis badavimas yra toks populiarus, yra ta, kad ši dieta techniškai leidžia valgyti viską, ko norite. Režimo idėja yra ta, kad jūs turite valgyti tik tam tikru laiku ir nėra jokių apribojimų, kokius maisto produktus galite valgyti ir kurių negalima valgyti valgio metu.

Žmonės, kurie laikosi protarpinio pasninko, leis sau valgyti tik per aštuonių valandų laikotarpį per dieną, kiekvieną dieną pasninkaudami 16 valandų, arba laikysis kitos dienos badavimo modelio.

Protarpinis badavimas gali paveikti jūsų kūną ląstelių lygiu

Pasak „He althline“, „Kai pasninkaujate, jūsų kūne nutinka keli dalykai ląstelių ir molekulių lygmeniu. Pavyzdžiui, jūsų kūnas koreguoja hormonų lygį, kad sukaupti kūno riebalai būtų lengviau prieinami.Jūsų ląstelės taip pat inicijuoja svarbius remonto procesus ir keičia genų raišką.“

Kai tai daroma tinkamai, badavimas gali padėti priaugti raumenų, pagerinti jautrumą insulinui ir atkurti ląsteles. Be to, protarpinis badavimas padeda numesti svorio, nes sumažina suvartojamų kalorijų kiekį ir išskiria riebalus deginančius hormonus.

Protarpinis badavimas netgi gali apsaugoti jus nuo ligų

„Per nevalgius nutinka daug dalykų, kurie gali apsaugoti organus nuo lėtinių ligų, tokių kaip 2 tipo diabetas, širdies ligos, su amžiumi susijusių neurodegeneracinių sutrikimų, net uždegiminės žarnyno ligos ir daugelio vėžio formų“, – sako Johnso Hopkinso neuromokslininkas Markas Mattsonas, Ph. D., atrado.

Tyrimai parodė, kad protarpinis badavimas gali pagerinti atmintį, širdies sveikatą, audinių sveikatą ir apsaugoti nuo diabeto.

Shuttesrtock

Protarpinis badavimas gali būti pavojingas, jei jis daromas netinkamai

Kaip ir bet kurios dietos atveju, protarpinis badavimas gali pakenkti jūsų sveikatai, jei to nesilaikysite tinkamai. Svarbu kiekvieną dieną gauti pakankamai kalorijų, kurias gali nustatyti gydytojas arba mitybos specialistas. Jei ketinate išbandyti protarpinį badavimą, pirmiausia turėtumėte pasikonsultuoti su medicinos specialistu, kad išsiaiškintumėte, ar ši rutina tinka jūsų kūnui, ir išsiaiškinkite, kaip geriausia tai padaryti.

Taip pat svarbu įsitikinti, kad nevalgius gaunate pakankamai b altymų, skaidulų ir sudėtinių angliavandenių. Jei valgote tik per aštuonių valandų laikotarpį ir dažniausiai turite tik riebalų, krakmolo ir cukraus, galite nusiteikti nesveikam gyvenimo būdui.

Kategorija: