Ar yra kas geriau nuo nuobodulio, nei galimybė mobilųjį įrenginį paversti pramogų sistema, kurią galite pasiekti bet kur? „Netflix“ – tai paslauga, skirta milijonams žmonių, norinčių pamatyti naujausius filmus ir TV laidas arba pajusti nostalgiją senais, bet gėrybėmis. Tačiau kai į paslaugą plūsta daug vartotojų, galite lažintis, kad įsilaužėliai seka. Kalbėjomės su technologijų ekspertais, kurie tiksliai nustatė riziką, kurią prisiimate naudodami „Netflix“ iš savo „iPhone“.

Shutterstock

Kai kurios su „Netflix“ susijusios baimės yra visiškai pagrįstos. „„Netflix“ mobilioji programa tapo naujausia įsilaužėlių, taikančių į įmones, turinčias didelę vartotojų bazę, auka“, – patvirtina Veronica Miller, VPNoverview kibernetinio saugumo ekspertė.

Problema prasidėjo įsilaužėliams kuriant netikras „Netflix“ programas, kurios iš tikrųjų yra kenkėjiškos programos Trojos arklys, įsiskverbiantis į telefonus, sako Milleris. „Programėlė ištrina save iš ekrano, kai vartotojas ją spusteli. Tačiau jis ir toliau veikia fone, siųsdamas tokius duomenis kaip adresus, SMS, vaizdus ir piniginės informaciją į nuotolinį serverį, kurį kontroliuoja įsilaužėliai.“

Shutterstock

Štai kodėl jums nereikia per daug jaudintis dėl šių netikrų programų. Nors suklastotos programos keletą dienų buvo pasiekiamos „Google Play“ ir „App Store“, kai tik „Google“ robotai aptiko šią kenkėjišką programą, ji buvo uždrausta internetinėje „Juggernaut“ programų parduotuvėje ir dabar pasiekiama tik internetu, sako Milleris.

Shutterstock

Taigi, ar tai reiškia, kad esate visiškai išėję iš miško, kai reikia elgtis atsargiai su „Netflix“ paskyra mobiliajame įrenginyje? Taip ir ne.

„Prisijungimas prie „Netflix“ naudojant „iPhone“ yra ne daugiau ar mažiau saugus nei prisijungimas naudojant žiniatinklio naršyklę ar bet kurį kitą įrenginį“, – sako technologijų ekspertas Paulas Bischoffas, „Comparitech“ privatumo advokatas. „Tai darydami nepakenksite savo saugumui, nebent jūsų iPhone jau yra pažeistas kitur. Pavyzdžiui, jei jūsų „iPhone“ yra slaptažodžius vagiančios kenkėjiškos programos, ji gali pavogti jūsų „Netflix“ slaptažodį. Tačiau tai nėra „Netflix“ saugumo problema.“

Shutterstock

Nors naudoti „Netflix“ telefone yra taip pat saugu, kaip ir namuose, galite imtis vieno žingsnio, kad užtikrintumėte kuo saugesnę informaciją: naudokite unikalų „Netflix“ paskyros slaptažodį.

„Dauguma pažeistų srautinio perdavimo paskyrų yra įsilaužta dėl kredencialų užpildymo“, – sako Bischoffas. „Kredencialų pildymas įvyksta, kai užpuolikas naudoja aukos pavogtą el. pašto adresą ir slaptažodžio derinį daugybėje kitų paskyrų. Kadangi daugelis žmonių naudoja tą patį slaptažodį keliose paskyrose, įsilaužėliai naudoja vieną kredencialų rinkinį bandydami prisijungti prie srautinio perdavimo, apsipirkimo, bankininkystės ir socialinės žiniasklaidos paskyrų. Pradinis el. pašto adresas ir slaptažodis galėjo atsirasti dėl atskiro duomenų pažeidimo arba bandymo sukčiauti, nesusijusio su „Netflix“. „Netflix“ taip pat leidžia nustatyti atskirų profilių PIN kodus. Vartotojai turi įvesti PIN kodą, kad galėtų naudotis nurodytu profiliu ir žiūrėti vaizdo įrašus. Galite juos įjungti naudodami paskyros nustatymus žiniatinklio naršyklėje.“

Kategorija: