Visada ieškau paprastų būdų, kaip sutaupyti pinigų neatsisukdamas nuo stiliaus. Paprastai tai reiškia, kad „Marshall’s“ parduotuvėje mėgstu pardavimų pavyzdžius, nemokamus produktus, kuponus ir siuntų parduotuves, taip pat pigius stiliaus atnaujinimus – lūpų spalvą, nagų laką ir nebrangius plaukų aksesuarus.

Tačiau viena sritis, kuriai pastaruoju metu labai daug dėmesio skyriau, yra apsilankymų salonuose išlaidos, ypač susijusios su plaukų spalva. Nes vienas iš paprasčiausių būdų sutaupyti pinigų ir puoselėti natūralų grožį – grįžti prie savo šaknų, tai yra, prie natūralios plaukų spalvos.

Ir todėl kyla šie klausimai: ar noriu, kad atgautų savo natūralią plaukų spalvą? Ir jei taip, kas geriau – leisti jiems išaugti ar nudažyti plaukus iki natūralios spalvos?

Štai fonas. Kai įvyko COVID ir visi salonai užsidarė, mano pirmasis atsakymas buvo visiška panika. Aš turiu galvoje, aš turėjau visą pilką spalvą ir paryškinimus, nes, žinote, tai daro stilinga ponia. Kaip, po velnių, aš turėjau išgyventi be savo koloristo, net jei tai buvo tik laikina?

Pagailėsiu smulkmenų, kaip priėjau prie šio supratimo, bet, kaip paaiškėja, esu tas pats žmogus, nesvarbu, kokios spalvos mano plaukai. Tas pats žmogus su papildomais 200 USD kas mėnesį kišenėje.

Iki tol, kol salonai vėl atsidarė, aš daug galvojau apie savo plaukų strategiją. (Galų gale nusprendžiau leisti jam augti. Praėjus penkiolikai mėnesių po COVID ir aš jau trečdalį kelio.)

Dalinuosi savo minties procesu, nes tai gali padėti jums pasirinkti tokią plaukų spalvos strategiją, kurią naudodami jaustumėtės gerai.

Natūralios spalvos grįžimo privalumai

1. Sutaupytas laikas

Kiek kartų sėdėjote stilisto kėdėje, žiūrėjote savo laikrodį ir tikėjotės, kad spėsite laiku atvykti į susitikimą? Dvi ar trys valandos, kurias praleidžiate tvarkydami plaukus kas šešias savaites, kiekvienais metais sudaro apie 24 valandas – be to, kiek reikia laiko suplanuoti susitikimą, važiuoti į darbą ir atgal bei rasti vietą automobiliui. Tai gali būti visa atostogų diena, laikas su šeima arba keli labai reikalingi miegai.

2. Pinigai

Spalvos ir akcentai gali kainuoti 100 USD ar daugiau, neįskaitant kirpimo ir stiliaus. Ir, atsižvelgiant į jūsų šukuoseną, jums gali nereikėti kirpti kas šešias savaites, jei dar nesinorėjote spalvos. Mano kirpyklos biudžetas sumažėjo nuo daugiau nei 2000 USD per metus iki mažiau nei 200 USD.

3. Lengvas naudojimas

Turėdami natūralią spalvą, galite sutraukti plaukus atgal į kuoduką arba perskirti juos per vidurį, nesukeldami streso dėl savo šaknų.

Plaukų dažymas iki natūralios spalvos, palyginti su leisti jiems išaugti

Plaukų dažymas akivaizdžiai yra greitesnis kelias. Dažniausiai darbą galite atlikti per vieną ar du apsilankymus salone, tada ataugimas turėtų vykti sklandžiai. Asmeniškai aš būčiau pasirinkęs šį kelią, bet dėl vienos problemos – mano žilų plaukų.

Kadangi man auga atsitiktinai pilkos spalvos, dažymas rudais plaukais būtų tik uždelsęs mano kelionę į natūralią spalvą. Kai salonai vėl atsidarė, aš jau buvau centimetrą įžengęs į augimo procesą. Tuo metu aš nusprendžiau tai padaryti ir pažiūrėti, kiek ilgai ištversiu. Beveik po metų aš vis dar esu įsipareigojęs.

Kita mano problema yra tai, kaip plaukų spalva veikia mano plaukų tekstūrą. Mano šviesesnės, spalvotos kasos yra akivaizdžiai slenkančios ir slenkančios už plaukus prie šaknų, net įskaitant tuos pilkus plaukus. Kuo daugiau kartų dažau plaukus, tuo labiau atidedu, kad dienos šviesą išvystų mano natūralūs, sveiki plaukai.

Leisti išaugti natūraliai spalvai yra lėta ir skausminga. Galiu tai patvirtinti. Po metų mano natūralios šaknys yra maždaug šešių colių ilgio. Dar po kelių mėnesių galėčiau pereiti prie bobos, kuri yra natūralu. Jei noriu išlaikyti savo ilgį, man tikriausiai liko 18–24 mėnesiai, kol nukirpsiu paskutinius spalvotus galiukus. Tai ilgas laikas.

Bet žinai ką? Kai nuleidžiu norą atsitiktiniams nepažįstamiems žmonėms paaiškinti, kodėl mano plaukai yra dviejų skirtingų spalvų, nesijaučiu tokia nekantrus. Sąžiningai, tai gana išlaisvina.

Natūralios plaukų spalvos grįžimo trūkumai

1. Tapatybės praradimas

Tai gali skambėti kvailai, bet galite jaustis taip, tarsi tapatintis su tam tikra plaukų spalva. Pavyzdžiui, jei esate dažyta šviesiaplaukė ir plaukus ryškinate nuo vidurinės mokyklos laikų, pakeitę juos į rudus galite nesijausti kaip jūs. Arba pagalvokite apie Christina Hendricks, įvaikintą raudonplaukę.Ar galite įsivaizduoti ją kaip, tarkime, blondinę?

2. Nebereikia įvairių spalvų

Kai dažnai keičiate spalvą, nesvarbu, ar tai būtų skirtingi skalavimai, silpnas apšvietimas ar paryškinimas, jūsų plaukai įgauna įvairių atspalvių. Gali atrodyti, kad to netenkate, kai spalvinate viską iš karto, nes ryškios ir silpnos šviesos bus subtilesnės.

3. Koregavimo laikas

Bet koks didelis pokytis ateina su koregavimu. Jei jūsų natūrali plaukų spalva visiškai skiriasi nuo to, kokia atrodėte daugelį metų, sulauksite daug klausimų. Galbūt net neatpažinsite savęs veidrodyje. Reikės šiek tiek priprasti.

Tikėtina, kad jūsų odos atspalviai ir akių spalva geriau dera su natūralia spalva nei ta, kurią spalvinote visus tuos metus. Be to, galėsite iš naujo eksperimentuoti su makiažo spalvomis ir pamatyti, ką daro naujos (ar senos) poros!

Kategorija: