Jei sekate mano straipsnius čia, CF, tikriausiai žinote, kad nagų lakavimas man nėra tik hobis – tai manija. Taigi, prieš daugelį metų, kai pirmą kartą sužinojau, kad kai kuriuose lakuose yra gana nemalonių cheminių medžiagų, iškart pradėjau tyrinėti šias sudedamąsias dalis ir ieškoti saugių alternatyvų.

Pagrindinės nemalonios cheminės medžiagos, randamos nagų lake? Formaldehidas, Dibutilftalatas (DBP) ir Toluenas Šie ingredientai paprastai būna pigesni lakai – baisu, žinau.Be to, daugelis garsių įmonių supranta, kad jų vartotojai nepirks lakų, kurių sudėtyje yra šių trijų cheminių medžiagų, ir pašalino juos iš savo sudedamųjų dalių.

Žemiau paaiškinsiu, kas yra šie ingredientai ir kodėl nenorite, kad jie būtų lakuojami, taip pat išvardinsiu keletą prekių ženklų, kurie neįtraukite šių cheminių medžiagų į savo gaminius.

Formaldehidas

Kai pradėjau tyrinėti šią medžiagą, tai buvo vienintelis ingredientas iš trijų, apie kuriuos iš tikrųjų girdėjau anksčiau, o pastebėjimas, kad tai buvo mano nagų lake, mane visiškai nuliūdino! Priežastis? Formaldehidas paprastai naudojamas kaip konservantas, sterilizatorius ir kūnams balzamuoti Dėl savo lipnių savybių jis taip pat naudojamas medžio drožlių plokštėse ir faneroje. (Taip, tai reiškia, kad jūsų IKEA balduose tikriausiai taip pat yra formaldehido.)

Nors šiais laikais į nagų laką jis įtraukiamas rečiau, formaldehidas dažnai dedamas į nagų kietiklius, o daugelis nagų kompanijų kaip papildomą priedą įtraukia nagų kietiklius į visus savo spalvotus lakus.Mano nuomone, tai nėra didelė premija, nes formaldehidas buvo susijęs su plaučių ir nosies vėžiu ir Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros yra laikomas žinomu kancerogenu.

Taigi, nors tikriausiai nesusirgsite vėžiu vien dėl to, kad lakavote nagus formaldehido turinčiu laku (nebent laką geriate ar įkvėpsite, o to nerekomenduoju), Aš asmeniškai vis tiek vengčiau produktų, kuriuose yra šios cheminės medžiagos – tiesiog neverta rizikuoti.

Dibutilftalatas (DBP)

Ši cheminė medžiaga naudojama ypač lanksčiam plastikui gaminti; pagalvokite apie dušo užuolaidas, lietaus batus, plaukų laką ir plastikinę plėvelę. Jo tikslas nagų lakuose? Norėdami apsisaugoti nuo įtrūkimų, drožlių ir visų kitų problemų, dėl kurių susigraudiname, kai jos nutinka ką tik nudažytiems nagams.

Nors manoma, kad DBP nėra kancerogenas, jis buvo susijęs su reprodukcijos problemomis, jei motina nėštumo metu susiduria su juo.Nors JAV įmonėms vis dar leidžiama jį naudoti gaminiuose (nors dauguma pagrindinių nagų lako gamintojų jį palaipsniui atsisakė), Europos Sąjunga uždraudė jį naudoti kosmetikoje. Man tai siunčia aiškią žinią, kad šios cheminės medžiagos reikia saugotis, ir nors JAV jos neuždraudė, ji vis tiek yra baisi medžiaga.

Toluenas

Dažnai įtraukiamas į laką, kad būtų sklandžiau tepamas, toluenas yra dar viena bauginanti cheminė medžiaga, kurią galima rasti daugelyje lakavimo priemonių. Nagų lakas nėra vienintelis jo panaudojimas, tačiau jis taip pat įeina į benziną kaip oktaninį skaičių didinantis, taip pat naudojamas kaip žaliava kuriant TNT

Buvo žinoma, kad toluenas veikia nervų sistemą ir sukelia galvos svaigimą, galvos skausmą, akių dirginimą, pykinimą, apsigimimus, vystymosi sutrikimus ir kepenų bei inkstų pažeidimus. Nežinau kaip jūs, bet tas galimas šalutinis poveikis man neatrodo vertas. Vėlgi, šią cheminę medžiagą uždraudė Europos Sąjunga, bet ne JAV.

Vengimas „Didžiojo trejeto“ – saugios Lenkijos rekomendacijos

Dabar, kai išnagrinėjome pagrindinius šių cheminių medžiagų naudojimo būdus ir galimus jų pavojus, turiu gerų naujienų! Pastaraisiais metais dauguma didelių nagų lakų gamintojų sužinojo apie šias kenksmingas medžiagas (ir kad žmonės nepirks jų turinčio lako) ir pašalino jas iš savo formulių! Šiomis dienomis lengviau nei bet kada anksčiau vengti šių cheminių medžiagų.

Kai kurie iš mano mėgstamiausių prekių ženklų, kurie pašalino šiuos 3 bjaurius ingredientus, yra: OPI, dauguma China Glaze lakų (tikslinkite etiketę), sviestas LONDON, Essie, Sally Hansen Salon, MAC, Rescue Beauty Lounge, Wet n' Wild, NYC, Deborah Lippmann, Chanel ir Zoya.

Ir tai tik pradžia – yra daug daugiau prekių ženklų, kurie apsieina be šių 3 ingredientų. Tiesą sakant, „švarus“ beveik atrodo kaip naujas nagų lako standartas, o tai labai įdomu! Kaip lenkų mylėtojas, tikiuosi kada nors pamatyti, kad visi prekių ženklai pašalins šiuos ingredientus iš savo formulių.

Ką manote?

Ką manote apie šiuos 3 ingredientus ir jų įtraukimą į nagų laką? Ar jums įdomu apie kitus lenkų ingredientus? Ar norite sužinoti apie kitus prekių ženklus, kuriuose vengiama šių cheminių medžiagų, ar kai kurių natūralesnių prekių ženklų? Praneškite komentaruose!

Kategorija: