Nicole Honeywill nuotrauka svetainėje Unsplash

Šiame pasaulyje mus nuolat supa klaidinga tikrovė.

Nuo socialinės žiniasklaidos iki realybės televizijos – mūsų pasirinktuose ekranuose gausu iškreiptų pasaulio vaizdų. Sunku susilaikyti, kad neįsitrauktume į apgaulę. Dar sunkiau iššifruoti, kas tikra, o kas netikra.

Paimkime vieną iš mano mėgstamiausių realybės šou „Bakalauras“. Su kiekvienu sezonu atsiranda graži svajonių mergina, sprogstama petarda ir, žinoma, liūdnai pagarsėjęs piktadarys. Gerbėjai visoje šalyje kreipiasi į socialinę žiniasklaidą, norėdami pasidalinti savo mintimis ir nuomonėmis apie sezoną, o tai nėra blogai, kol taip nėra.

Staiga nepatinka piktadarys (kuris, nepaisant išorinio nepriekaištingumo, atrodė prastai per televiziją), virsta kažkuo dar baisesniu. Prielaidos ir vertinimai puola jos charakterį, o besiliejantys įžeidžiantys žodžiai sukuria bjaurumą, kuris pernelyg dažnas socialiniuose tinklalapiuose.

Blogiausia dalis?

Mes visi tiesiog su tuo elgiamės. Mes tampame stebėtojais. Dalyvaujame.

Ir ne todėl, kad esame blogi žmonės – iš tikrųjų dauguma iš mūsų yra gana malonūs. Taip yra todėl, kad kai esame prisijungę, viskas tampa nejautri. Mums nerūpi mūsų žodžiai, nes atrodo, kad šie žmonės net netikri.

Jei taip lengva skleisti neapykantą tiems, kurie yra žinomi, kurie turi gerbėjų ir yra.

Taigi, ką tai reiškia mums likusiems? O kaip tiems iš mūsų, kurie jaučiasi ne tokie „nepriekaištingai“ arba neturintys gerbėjų ar jokios paramos?

Be to, ką mes sakome pasauliui, kai puolame šiuos žmones? Ar gerai būti žiauriam, jei kas nors jums tikrai nepatinka? Jei moterys gali užpulti kitas moteris, tai gerai, kad tai daro ir vyrai?

Mes turime pakeisti pasakojimą, palaikyti vienas kitą ir nutraukti ciklą: nes nesvarbu, kokį vaidmenį atliekame, mes vis tiek dalyvaujame.

Katy Belcher nuotrauka svetainėje Unsplash

Norite ištrūkti iš niekšiško merginų ciklo ir pasikeisti? Štai trys žingsniai, kuriuos visi galime atlikti norėdami pradėti:

1. Pagalvok prieš rašydamas

Žodžiai gali būti tik žodžiai, bet dienos pabaigoje jie vis tiek gali pjauti giliau nei peilis.

Žinoma, „Twitter“ yra vieta, kur galite išreikšti save ir išaiškinti dalykus, bet kitą kartą pagalvokite: ar jūsų žodžiai ką nors įskaudins? Ar jie privers ką nors jaustis mažiau nei? Ar jie sugadintų tavo dieną, jei būtų nukreipti į tave?

Socialinės žiniasklaidos galia apima ir atsakomybę. Išmintingai vartokite žodžius ir nepraleiskite progos, kad jūsų tikrasis balsas būtų išgirstas. (Užuomina: jūsų nemalonūs mintys per bakalauro sekundės dalį tikriausiai nėra jūsų tikrasis balsas.)

2. Sutikite, kad mes visi darome klaidas ir yra galios pripažinti savo klaidas

Gerai sumaišyti, priimti klaidingą sprendimą, gerai kartais būti ne tokia maloniam. Mes visi ten buvome.

Taip pat gerai – daugiau nei gerai, iš tikrųjų – pripažinti, kad klysti, ir mokėti atsiprašyti. Tai yra augimo dalis. Tai sunku ir pagirtina.

Tapkite žmogumi, kuris gali rasti naujesnes, pozityvesnes nuomones ir paversti praeityje pasakytus nemandagius žodžius praeitimi.

3. Daryk teigiamą įtaką

Net jei nesijaučiate patogiai stoti už save ar už ką nors kitą, kovokite su situacija keisdami temą. Pasidalinkite teigiamu anekdotu. Pasakykite pokštą, kad pagerintumėte nuotaiką. Atsitraukite nuo vidurkio.

Grąžinsite tai, ką išleidote, todėl būkite tas žmogus, kuris bet kurią tamsią naktį gali padaryti šviesesnę!

Noriu išgirsti jūsų nuomonę toliau pateiktuose komentaruose!

Ar kada nors tapote įžeidžiančių žodžių internete auka? Ar kada nors tapote savo negailestingų akimirkų auka? Kaip nutrauksite niekšišką merginų ciklą internete?

Kategorija: